Olivia6
23.03.08,12:02
Dobrý deň. Prosím Vás, vie mi niekto poradiť ako nainštalujem do notebooku bluetooth? Mám ho zabudovaný, ale nemám preňho ovládače (alebo také čosi), takže nefunguje... :o ďakujem.
diry
24.03.08,07:28
Aký notebook máš? Inštalačné CD s drivermi máš? Správca zariadení čo hovorí?-máš tam žlté výkričníky? Niektoré NB majú vypínač bluetoothu-stačí zapnúť a ide to. Takže najskôr popíš problém podrobnejšie!
Olivia6
25.03.08,18:26
Mám hp Compaq nx6125...nebolo v ňom nič, len bios, windows xp mi inštalovali, bluetooth mám zabudovaný, ale žiadne cd k nemu, prvýkrát mi ho nastavoval kamarát cez stránku hp, ale keďže ja neoplývam dostatočnými znalosťami, som tentokrát bezradná..mám tu tlačítko na jeho zapnutie, ale ak ho stlačím vypíše sa mi, že sa zistil nový hardvér, ale musím ho nainštalovať a ak dám automatickú inštaláciu, ktorá sa odporúča, hľadá sa to až mi vypíše, že sa to nedá...
diry
25.03.08,20:25
Treba sa pozrieť na štart-ovládacie panely-systém-záložka hardware-správca zariadení : pokiaľ je pri niektorom hardware žlto podfarbený výkričník je potrebné pri tejto položke aktualizovať ovládač (pravý klik myši-aktualizovať ovládač a keď to nenájde samo správny ovládač, tak treba určiť cestu: pokiaľ ste nedostali DVD s ovládačmi, tak máte na disku malú partíciu (asi 4 GB) na ktorej sú všetky ovládače. Je potrebné si zistiť v ktorej polohe vypínača máte zapnutý Bluetooth, pretože vypínač je spoločný aj pre wifi!! Keď je to pre vás zložité, tak každý trochu zbehlý užívateľ by to mal zvládnuť, skúste niekoho poprosiť, pretože takto na diaľku je to horšie. Skúste zatiaľ takto.
Olivia6
26.03.08,18:50
Ďakujem Vám veľmi pekne, Vaše rady mi nesmierne pomohli :)
marcelino313131
23.07.08,18:05
mam usb bluetooth ale nemam instalacne cd je nejaky program na stiahnutie??
marcelino313131
23.07.08,18:13
napiste mi prosim ???? mam bluetooth ale nemam cd instalacne
Surehand
24.07.08,06:55
Skús napísať, akú značku a typ, niekde pohľadáme. Prípadne mrkni rovno na stránku výrobcu.
vyr skalny
24.07.08,16:32
Google + bluetooth driver download = more odkazov na stiahnutie.
kiko22
15.10.09,15:43
Aj ja potrebujem radu ohladne bluetooth kúpil som si cez ebay bluetooth adapter žiadne CD to nepotrebuje ale nemá to nejaký ovládač:confused::):(:mee:
marco2233
15.10.09,16:21
na instalovanie USB bluetooth nepotrebujes ovladac.. ma to priamo windows.. ak ho najde vpravo dole pri hodinkach sa ti zobrazi ikona bluetooth ..kliknws na nu a das vyhladat mobil.. alebo ine bluetooth zariadenie...
durko52
09.12.11,09:53
vsetko som aktualizoval.. bluetooth mi ide najde mi ho mobil a aj komp mi najde bluetooth na mobile ale nechce mi posielat.. furt mi vypise posielanie neuspesne... co mam spravit aby mi to posielalo??? Dakujem
Juraj Tlach
10.12.11,10:08
Myslím, že teraz sa bluetooth dá nájsť aj na "strome" :)podľa typu notebooku alebo zartiadenia to každý vygoogli aj sám
Juraj Tlach
10.12.11,10:10
Skús potvrdiť na mobile príjem :)
Jarusocka
13.11.12,18:44
Dobry vecer.Vie mi niekto poradit,ako ma moj notebook najst bluethoot na mojom mobile a naopak?
taiko
13.11.12,19:05
Jarusocka, treba uviest, aky mas operacny system a aky mas telefon. Popripade ak mas niekoho znameho, ktoremu veris a ktory by Ti to vedel na dialku nastavit, tak si stiahni z netu software TeamViewer.

Ak zozenies niekoho musite obaja stiahnut software a on sa potom bude vediet pripojit na Tvohj pocitac a nastavit Ti to tam. Ty budes vidiet vsetko co tam on robi.
1. Chod na stranku http://www.teamviewer.com/sk/index.aspx
2. Klikni na "Spustit uplnu verziu zdarma" - to Ti stiahne program to pocitaca
3. Spustis stiahnuty progrma TeamViewer_Setup.exe (mozes ho najprv prezriet antivirom ak chces)
4. Pri volbe ktora sa objavi zadas s "Run", nie "Install"
5. Potom sa objavi okno a ked chvilu pockas, tak sa tam objavi "Your ID" a "Password"
6. "Your ID" a "Password" das osobe, ktora Tu bude pomahat a tak jej umoznis pristup na svoj pocitac. neboj sa tie udaje su jednorazove, iba pre tu jednu session, takze ak TeamViewer vypnes, tak pri opatovnom pripojeni bude treba zadat ine udaje.

No a potom Ti ten clovek uz bude moc "modry zub" nastavit. Horsie to bude s mobilom, to musi zvladnut sama.
Jarusocka
13.11.12,19:20
ďakujem krasne,skusim to,len mi to potrva nejaky cas.potom dam vediet.mam :compaq Presario CQ62 a mobil:Nokia 2630.
Jarusocka
13.11.12,19:21
operacny system windows 7
taiko
13.11.12,19:36
nuz vo WIN7
1. chod do "Control Panel"
2. do vyhladavacieho okienka daj Blue
3. Klikni na Change bluetooth Settings
4. Oznac "Allow Bluetooth devices to find this computer", "Allow Bluetooth devices to connect to this computer"

Potom mozes na telefone vyskuat najst Tvoj pocitac. Opacne to funguje podobne, len ja nepoznam ten mobil, tak neviem poradit, ale v principe musis mat na mobile zapnutu volbu aby ostatne zariadenia videli mobil a aj aby sa k nemu mohli pripajat. Ak sa Ti to na mobile podari nastavit, tak na PC potom v bode 2. kliknes Add bluetooth device a mala by si ho potom uvidiet a aj sa k nemu pripojit.
Jarusocka
13.11.12,20:03
mobil mi najde telefon nie notebook
taiko
13.11.12,20:07
????? mobil Ti najde telefon ????? Aky telefon? Myslel som ze chces spojit mobil s notebookom
Jarusocka
13.11.12,20:10
ved prave ,mobil mi najde nejaky telefon a nie notebook
Jarusocka
13.11.12,20:11
dnes uz to necham tak.prajem dobru noc a dakujem moc.
alla66
14.11.12,20:06
ďakujem krasne,skusim to,len mi to potrva nejaky cas.potom dam vediet.mam :compaq Presario CQ62 a mobil:Nokia 2630.

....Na paneli úloh klik Štart -> do vyhľadávača doplň blue - malo by ti vyskočiť okienko Prenos súborov prostredníctvom rozhrania Bluetooth - keď bude v MT súbor pripravený na odoslanie potvrď v PC "" Prijať súbory"" a na mobile voľbu Spoj. Súbor by sa ti mal preniesť do PC.

(Na Nokii treba mať zapnuté BT, nájsť súbor /obrázok, MP3/, ktorý chceš preniesť do PC -tl. voľby Poslať cez Bluetooth - zvoľ Nové hľadanie - Spoj)


Ak chceš poslať súbor z PC do telefónu, treba naň kliknúť pravým tlačítkom -Odoslať kam-Zariadenie BT - vybrať zariadenie kam odoslať súbor ( pesnička, obrázok sa skopíruje do Nokie)

alebo si stiahni apl. Nokia Suite.... http://www.nokia.com/sk-sk/podpora/product-archive/?action=productArchive&listType=phones&tid=1571086&searchTerm=Nokia+2630
Valcake
14.11.12,21:36
Jarusocka, ...keď ja som to sama zvládla..;) tak to musí byť veeeľmi jednoduché...:D

tak ako alla66 písala
..stiahni si do počítača toto: http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Nokia/Nokia-PC-Suite.shtml
..môžeš si nastaviť jazyk.. ja to mám v slovenčine..
..to PC-Suite ťa bude presne navigovať...
..v mobile zapneš Bluetooth !!
..v mobile /tiež mám Nokiu/ v nastaveniach nájdeš synchronizácia servera..zadáš čo pýta..
..zosynchronizuje sa PC s Nokiou a už len klikáš čo chceš preniesť a kde chceš .. a myslím, že je to všetko..iba tak zjednodušene;)..nech sa darí!
Jarusocka
15.11.12,08:27
Dobrý deň.Ak chcem poslať napr.obrazok z mobilu do pc,tak mi mobil najde iny mobil a nie pc.Ked chcem zase poslat nieco z pc na mobil,pc mi mobil nenajde,takze kde robim chybu?
taiko
15.11.12,08:31
podla mna nemas na mobile nastavene, aby ho videli ostatne BT zariadenia. Skus, ci na tom druhom mobile vidis tu svoju Nokia medzi BT zariadeniami.

Ak sa mobily vidia vzajomne, tak mas problem s PC
Ak ani na druhom mobile nevidis tu svoju Nokiu, tak mas problem na Nokii.
Jarusocka
15.11.12,09:26
suite som stiahla,mam to v slovencine.Vo vitajte v nokia suite ked dam pouzit miesto kabla bluethoot,vypise mi,ze neboli najdene ziadne zariadenia.v mobile mam blueth.zapnuty aj to,aby ho videli vsetci.
Jarusocka
15.11.12,09:36
mam doma iba jeden mobil z bluethootom,takze nemam na aky druhy mobil pozriet.moja nokia zrejme nasla susedov mobil.
taiko
15.11.12,09:39
hmmm, tak to bude nejaka zapeklitost
Valcake
15.11.12,10:08
..skús ešte niečo urobiť: Nastavenia... pripojiteľnosť...zvol.. bluetooth, otvor...máš tam mená...pomenuj svoj mob. nejako-napr. N6230atď..potom vyššie ..párové zariadenia-prideľ tam meno PC a spáruje sa to..
..prípadne v PC ti ide bluetooth v poriadku????
...už som zvedavá kde je pes zakopaný:D
Jarusocka
15.11.12,10:17
meno blueth.mam,potom klik na parove zariadenia a potom klik na nove a vypise mi tam telefon.a nie pc.
Valcake
15.11.12,10:32
..máme doma viac mob. všetkým som dala meno, aby som vedela komu preposielam čo,to:---
..to sa mi všetko ukáže v párových zariadeniach..a vyberiem si ten iba ten mob. komu to chcem poslať. ..veď synovi nepošlem to, čo manželovi.:eek:
...V párov. zariad. je po prvé užívateľ PC , po druhé aj názov môjho PC a po ostatné všetky mená mobilov.
..píšem to tak polopasticky, možno smiešne, ale ja som sa tiež natrápila:---:)
alla66
15.11.12,16:44
Ak máš na notebooku zapnutý BT, tak sa ti musí podariť odosielanie obrázku na mobil... klikni na akýkoľvek uložený obrázok v NB pravým tlačítkom - daj Odoslať kam-Zariadenie BT - vybrať zariadenie kam sa odošle súbor...v tvojom prípade do Nokie 2630, kde treba potvrdiť, že súhlasíš s prenosom ....ak to nevyjde, preštuduj manuál k NB ako sa ovláda BT
Jarusocka
15.11.12,18:58
To som skusala,no nemozem vybrat kam sa odosle obrazok,ked tam nemam ani nazov mojho mobilu ani nic ine,ta tabulka je prazdna.
Vlado40
15.11.12,19:04
Treba preinštalovať driver bluetooth.
misoft
15.11.12,21:06
Niečo podobné mám aj ja - mobil - LG-A250 - blue na noťasi zapnutý, hľadanie nenájde mobil. Mobil nenájde noťas, ale druhý mobil hej.
Drivery aktualizované.
Sranda je, že včera to naskočilo - fachčilo jedna radosť, dnes po prebudení NTB ani ťuk.

Ale neriešim to - nefunguje, tak nefunguje - ešte máme kábel :D (a je to rýchlejšie).
Valcake
16.11.12,01:03
Našla som niečo, dúfam, že to ti pomôže...;)
samozrejme už máš stiahnutý program Nokia PC Suite

http://translate.google.sk/translate?hl=en&sl=cs&tl=sk&u=http%3A%2F%2Fwww.phonecopy.com%2Fcs%2Fphones%2Fv iew%2Fnokia_2630

....Ďalej v návode je pekne rozpísané krok po kroku.. preštuduj to!!!

http://www.orange.sk/web/pomoc/mobilne_telefony/nokia2630_navod.html
sthruska
17.11.12,10:59
Používam IE9 Chrome ver?. Ani jeden nefunguje poriadne. A tu číta, že problémy má Opera aj Mozilla.
Samá radosť.
Jarusocka
17.11.12,19:48
Prenos dát nie je možný. Overte dá-tové spojenie. Toto mi píše v mobile.
Valcake
17.11.12,19:56
keď si prečítala príspevok a išla po tých krokoch,tak musíš mať niečo zablok.v mobile..
Valcake
17.11.12,20:07
http://www.orange.sk/web/pomoc/mobil...630_navod.html (http://www.orange.sk/web/pomoc/mobilne_telefony/nokia2630_navod.html)
..od strany 48 to preštuduj ešte raz...či nerobíš niekde chybu...ja poznám ten mobil..mala ho kamarátka, ale ona ho nepotrebovala spárovať:rolleyes:
misoft
17.11.12,21:48
Ten návod asi ťažko prečíta - majú tam chybu.
Valcake
18.11.12,18:39
..no veď má asi aj svoju príručku ..či..
Jarusocka
24.11.12,16:07
Kto má email na :atlas.sk? Chcem sa spýtať,či sa viete dostať do svojej emailovej schránky na atlas.sk?
KoxXxo
24.11.12,18:22
Bez problémov.
Silvia Mazúrová Halušková
03.12.12,16:25
zdravím, mám podobný problém, mám notebook lenovo 560 a nejde mi posielať nič cez bluetooth, hoci mám spárované s mobilom, aj mi nájde druhé zapnuté bluetooth, ale pri potvrdení na mp3 pravým talčidlom-odoslať kam mi nezobrazuje bluetooth a vypíše mi detect bluetooth device, prosím poradiť, už som zúfalá :o.