atramka
23.03.08,13:47
Mám problém:
Počiatočný stav na účte v banke nesúhlasí so stavom účtu v účtovníctve.
POdnikateľ zaevidoval ešte v r. 2006 úhradu faktúry v sume 3000,- Sk z podnikateľského účtu v účtovníctve cez ALFU. Úhradu však previedol omylom z osobného účtu. Koncoročný stav účtu neskontroloval a preto je problém s počiatočným stavom na účte aj za rok 2007. (samozrejme DP sa robí na poslednú chvíľu)Ako sa to dá napraviť???
- keď urobíme úhradu z podnikateľského na osobný účet, tak sa to bude evidovať až v r. 2008
- dá sa nejako natvrdo upraviť počiatočný stav v ALFE na bankovom účte?
Čo s tým????
Ajuška
23.03.08,13:02
Mám problém:
Počiatočný stav na účte v banke nesúhlasí so stavom účtu v účtovníctve.
POdnikateľ zaevidoval ešte v r. 2006 úhradu faktúry v sume 3000,- Sk z podnikateľského účtu v účtovníctve cez ALFU. Úhradu však previedol omylom z osobného účtu. Koncoročný stav účtu neskontroloval a preto je problém s počiatočným stavom na účte aj za rok 2007. (samozrejme DP sa robí na poslednú chvíľu)Ako sa to dá napraviť???
- keď urobíme úhradu z podnikateľského na osobný účet, tak sa to bude evidovať až v r. 2008
- dá sa nejako natvrdo upraviť počiatočný stav v ALFE na bankovom účte?
Čo s tým????

Oprava "natvrdo" Ti nič nerieši, pretože by Ti aj tak výkazy nesedeli... :rolleyes:...
Zuzka
23.03.08,13:16
Ja by som prijala do banky 3000,-Sk s dátumom 31.12.2007 aby som vyrovnala stav bank. účtu (Iný nezdaniteľný príjem). K tomu dokladu by som si priložila odfotenú úhradu zo súkromného účtu z r. 2006 a napísala by som si poznámky, aby som vedela, prečo som opravovala KS na bank. účte.
ALebo cez priebežné položky - výdaj z pokladne a následne príjem na BU - takisto s poznámkami a odfotenými dokladmi ako prílohu.
olio
23.03.08,14:08
Mám problém:
Počiatočný stav na účte v banke nesúhlasí so stavom účtu v účtovníctve.
POdnikateľ zaevidoval ešte v r. 2006 úhradu faktúry v sume 3000,- Sk z podnikateľského účtu v účtovníctve cez ALFU. Úhradu však previedol omylom z osobného účtu. Koncoročný stav účtu neskontroloval a preto je problém s počiatočným stavom na účte aj za rok 2007. (samozrejme DP sa robí na poslednú chvíľu)Ako sa to dá napraviť???
- keď urobíme úhradu z podnikateľského na osobný účet, tak sa to bude evidovať až v r. 2008
- dá sa nejako natvrdo upraviť počiatočný stav v ALFE na bankovom účte?
Čo s tým????
Ahoj, ja by som sa rokom 2006 už nezaoberala (nech to rieši ten, kto to spôsobil) a naozaj by som "natvrdo" zadala počiatočný stav účtu podľa prvého výpisu z 2007. V alfe je to možné cez Číselník-Bankové účty- vybrať účet, ktorého sa to týka-Oprav a tam zadáš skutočný počiatočný stav účtu.
atramka
23.03.08,14:27
ok,vyskúšam..... a ďakujem za radu, ako to urobiť v ALFE, ale skúsim porozmýšať aj nad tými ostatnými radami....
.... ešte že je porada, kde poraďáci radi poradia .......
:-))))