pipo21
23.03.08,15:54
Zaujímali by ma skúsenosti Poradakov s plechovou strešnou krytinou. Vraj je pri daždi hlučná. Mienime pristavať podkrovie a zároveň vymeniť krytinu - Škridlu nahradiť Plechovou krytinou.
AndrejG
23.03.08,16:26
Zatial mam hrubu stavbu bez zateplenia strechy, takze je vsetko poriadne pocut a uz teraz sa mi nezda ze by bola hlucna. Navyse je skor skor prijemny pocit. Ale pocitam s tym, ze po zatepleni strechy a dorobeni podkrovia budem pocut iba minimum z toho co teraz. Ale je to aj o tom, ci to cloveku vadi alebo nie, teraz som v dome, kde je plne debnenie a na nom sindel, ked prsi, pocujem ako dazd dopada na strechu a nielenze mi to nevadi, ale prave naopak, prave to sa mi paci na dazdivom dni. :)
220870
23.03.08,17:08
Pozor na kvalitu práce aby vám ju neodfúklo.
wagner
25.03.08,18:51
Tiež mám plechovú krytinu, ale z hliníkového plechu. Pokiaľ budeš mať zateplenú strechu, tak tá hlučnosť bude malá. Ale pri búrkach s prívalovými dažďami je hlučnosť väčšia.
Kuzelnicka
26.03.08,08:00
Mame tiez plech a pokial to nebolo zateplene tak to bolo pocut dost, ale po riadnom zatepleni je to len take jemne. Tiez sme sa na zaciatku bali plechu prave kvoli tomuto ale nemusis sa bat. Dazd viac pocut cez stresne okna ako cez plechovu krytinu.
remar.pu
28.03.08,06:42
môže byť o niečo hlučnejšia ako iné ale pokiaľ použiješ plech v tvare škridle nieje to až také strašné.a ak podkrovie bude zateplené nikdy si to nevšimnete.
getrag
28.03.08,20:51
tak skuste tu pozriet
firma sa vola metrolite a je to ceska stranka do googla zadajte toto" MetroRoman"
a on najde tu firmu, nemozem dat cely link lebo mam este malo prispevkov
sa mi zda ze ten hluk by sa dal takto poriesit
padro
28.03.08,21:13
mame tiez plechovu strechu, pocut to ked je fakt velky dazd, ale inak v pohode, ja plech odporucam ...
getrag
29.03.08,05:38
padro, rad by som sa ta spytal aku kontrukciu si dal pod ten plech, kolko to tak stalo, ci si to robili svojpomocne a preco si sa rozhodol pre plech.
padro
29.03.08,13:02
Bola to vymena starej skrytiny. Hrady zostali, dali sa nove laty, nato folia a nato plech (Rova). Robila nam to firma, uplne komplet (plech, robota, laty, zhodenie starej, odkvapy, plocha myslim 260m2(nie som si isty uplne)) 210000,-Sk. A hlavna vyhoda je, ze ta krytina je lahka. Niekedy len :eek::eek: ako mozu dat na stare domy, ktore takmer padaju 5x tazsiu Bramac.