Terezap
23.03.08,21:08
Prosím, súrne potrebujem Vašu pomoc. Mám MRP Win multiverziu, manžel má zdarma licenciu drobný podnikateľ. Nainštalovala som manželovu licenciu do počítača a pri jej otvorení mi prepísalo jednu firmu z mojich na novšiu verziu a moje MRP multiverzia vôbec nejde otvoriť, otvára mi len manželovu. Prosím, čo mám robiť je týždeň do daňového. Budem moc vďačná za každú radu.
lenkak
23.03.08,20:17
Vyzerá to tak, že si nainštalovala manželovo mrp na to isté miesto, kde si mala nainštalované svoje mrp. Pre Teba je dôležité, mať zálohu z tej firmy, ktorá sa prepísala. Ale potrebovala by som viac info.
Ovládaš prácu s Windowsom?
lenkak
23.03.08,20:18
po otvorení mrp máš tam údaje z tej jednej firmy alebo máš prázdne mrp?
Terezap
23.03.08,21:23
Lenka, prvá firmu čo som mala vo svojej licencii, bola ešte z roku 2005 sa mi prepísala do tej manželovej. A ostatné veci nemôžem nikde nájsť. Zálohu svojej licencie mám robenú zhruba spred dvoch dní. Ale ja sa už bojím spustiť aj zálohu. A asi ani neviem ako. Na zajtra mám zavolaného jedného pána, čo sa tomu rozumie viac ako ja, tak uvidím. Ale som úplne zúfalá.
lenkak
24.03.08,09:36
pozri si cestu kde je mrp nainštalované, keďže máš staršie data, tak
zvyčajne bývajú na C:\Program Files\MRP\Podvojné účtovníctvo, resp Jednoduché účtovníctvo a keď vojdeš do tohto adresára tam sú ešte adresáre s názvami Data00 - demo, Data001 - data prvej firmy, toto sa Ti objavilo po spustení manželovej inštalácie, ešte tam je Data0002, Data0003 podľa toho koľko máš tých firiem, resp. rokov. Potom je tam ešte DataSpol, DataZal, oba dôležité adresáre. Ak tam toto nájdeš nie je problém dať mrp do pôvodného stavu. Len si nainštaluješ naspäť svoju verziu, a manželovu verziu nainštaluješ do iného adresára než je tvoja inštalácia.
Terezap
24.03.08,13:24
Lenka, veľmi pekne Ti ďakujem. Ja som to síce nezvládla, ale pre pána, ktorý mi to bol spraviť to bola dobrá nápoveda. Si veľmi zlatučká a prajem Ti krásny zbytok sviatkov.
lenkak
24.03.08,19:05
podstatné, že to máš už ok.
Len netreba hneď byť v zúfalom stave, radšej napísať na Poradu.