szonja
23.03.08,21:32
Ahojte,
prečítala som tu zopár príspevkov v súvislosti autami, ktoré jazdia na benzín a LPG súčasne.
Mám ten istý problém, a pri jeho riešení som vychádzala z odporúčania majiteľa firmy. V Maďarskej republike prepočítajú LPG na benzín koeficientom, ktorý im je usmernením daňového úradu daný. Sro, ktorú účtujem, je slovenská, je mi jasné, že sa nemôžem riadiť ich predpismi, ale keďže nikto kompetentný (daňový úrad, auditor, kolegovia účtovníci) nevedel nič lepšie poradiť, ako základ som zobrala ich prepočet.
Z firmy, ktorá nám robila prestavbu na plyn, som vyžiadala doklad o meraní spotreby na motorové vozidlo s porovnateľnými technickými vlastnosťami, ako sú naše autá. Zo spotreby plynu na 100km a spotreby benzínu na 100km (ktorá sa uvádza v technickom preukaze), som vypočítala koeficient. Potom všetky čerpania LPG som týmto koeficientom prepočítala na benzín a pripočítala k čerpaniu benzínu (akoby bol čerpaný iba benzín). Z dokladov som zistila priemernú cenu benzínu a ostatné som prepočítala podľa najazdených km.
Tabuľku na výpočet prikladám, možno niekomu pomôže, na poslednú chvíľu.
A pripomienky uvítam :)
18390