frogoo
23.03.08,23:06
Zdravíčko,
chceli by sme s manželom stavať dom z katalogu prodom klasik 167 - svojpomocne.
Ak mate niekto co i najmenšie skúsenosti s výstavbou tohto domu (rozpočet,zložitosť stavby...):confused::confused::confused: prosím dajte vedieť.
Pekne ďakujeme:D
AxelC
24.03.08,08:10
Moj nazor na dany projekt?
Orientacia - obyvacka na juh, spalne na zapad? Ak sa da, staval by som zrkadlovo.
Zaujimave riesenie schodiska - rovno do kuchyne. Na druhej strane - pachy a vone po celom dome...
Z mojho pohladu na stavbu zbytocne plytvanie miestom - 9 stvorakov dolnej chodby a skoro 11 hornej. Dolna sa da zastavat len 2 skrinkami, potom je tam uz len 5 dveri...
Na hornej chodbe mozu byt akurat tak 2 skrinky na mieste,kde su v projekte naznacene kvety.
Horne WC a kupelnu by som oddelil - stavebne je to mozne.
Vyklenok na jedalensky stol robi tepelne straty a stavbu zbytocne komplikuje (debnenie zakladov, zlozitejsie steny, zbytocne zvacsovanie plochy fasady, zlozitejsia strecha, viac klampiarciny, izolovanie stropu vyklenku, ...) Ale poznam ludi co na vyklenky na dome nedaju dopustit...
Strecha je zbytocne zlozita.

Ak idete stavat svojpomocne, tak ste pravdepodobne obmedzovani rozpoctom. Za tuto sumu by som asi hladal nieco ine...

Ospravedlnujem sa, ak som napisal vela negativneho, ale je to moj nazor a kazdy sme iny a mame iny pohlad na vec. Nie su to moje $, nie je to moj dom. Takze ak sa vam paci, tak smelo dotoho.
frogoo
24.03.08,11:48
dakujeme za radu..schodisko by sme chceli otocit -cize vstup z chodby, co je podla nasich info mozne...zrkadlovo otocit dom-s tym tiez plne suhlasime...
dalej rozmyslame aj nad projektom z eurolineu- junior 527.
nevieme sa rozhodnut..
AxelC
24.03.08,12:02
527 ka je uz kompaktnejsi dom.
Spojene WC a kupelna dole aj hroe by mi vadila.
Podla mne je lepsia technicka miestnost extra - odlozim do nej aj metlu, vedra a nejake ine veci, co v kupelni robia "bordel".
Orientacia na svetove strany ujde, ma to uz iba 1 vikier a aj krb.
frogoo
24.03.08,12:34
este by som vas poprosila o vas nazor na bungalowy.jeden znamy nas odradzuje tym, ze je skoda nepostavit pod tak velkou strechou obytne priestory...??
Celkom sa nam pozdavaju bungalowy 59 a 94(kat.prodom)
Co je teda podla vas vyhodnejsie postavit?poschodovy alebo bungalow?
AxelC
24.03.08,17:02
Tema poschodakov a bungalovow je tak stara ako tieto druhy same.
V skratke
Bungalow:
+ ziadne schody (ked dnes neocenite pri prenasani kojencov horedole, tak po patdesiatke ocenite urcite)
+ ziadne nosne prvky vnutri domu - lubovlna zmena dispozicie
- velke zaklady
- velka strecha
- potreba velkeho pozemku
- zvycajne sa neda optimalne nasmerovat vzhladom na Slnko (samozrejme su vynimky, na ktore sa rad pozeram)
- hlavny nedostatok dnesnych "modernych" projektov bungalovov je to, ze maju strasne zlozite strechy a v stenach kvantum vyklenockov - zbytocne predrazovanie stavby.

Osobne - mame skoropostaveny "bungalow" a dalsi dom bude na 90% poschodak - viac nam sadne na pozemok a cca nas vyjde +- lacnejsie

Ad 59 - presne toto je priklad toho, ako sa da na necelych 100 stvorakov natrepat 12 rohov a predrazit strechu nezmyselnymi hrebenmi a vikierikmi...
ad 94 - zrobit z neho stvorec 12x12 zrusenim toho zuzenia v pravej casti. A z izby pri kupelni urobit okno nalavo (bude potom na vychod) Inak pekny projekt.
frogoo
17.04.08,06:50
x