renca644
23.03.08,23:20
ahojte poradaci,
chcela by som vas poprosit o radu - ucto robim uz dlhsie, avsak s automobilmi som doteraz nemala skusenost, preto mam k tomu zopar otazok... ktore mi dufam pomozete vyriesit :-)
SZCO, platca DPH ma vo vlastnictve osobny automobil, cca 10 rocny, ktory by teraz chcel zaradit do majetku firmy - co je k tomu vsetko potrebne? ako postupovat? Kedze je auto uz starsie, zaradim ho v nulovej hodnote - vediem ho aj v nejakej evidencii? K 1.1.2008 uz asi nie je mozne toto zaradenie, vsak? Kedze treba podat na DU oznamenie k dani z motorovych vozidiel do 30 dni... Je postacujuce k tomuto preradeniu, ze je auto prihlasene na r.c. a meno podnikatela? alebo sa musi aj prehlasit na ICO?
dakujem velmi pekne za pomoc...
renca644
24.03.08,18:56
nikto mi nevie poradit? :(
betka
24.03.08,20:00
Osobne by som ho nezaraďovala do OM. Uplatňovala by som si náhradu 6,2+PHM.
renca644
25.03.08,05:10
ide mi hlavne o to, aby sa dali zahrnat naklady na opravu do nakladov... vzhladom na "vek" auta ich totiz pribuda coraz viac... a tiez kvoli DPH... staci teda, ked je na r.c. FO? alebo musi byt na ICO... dakujem
betka
25.03.08,06:49
ide mi hlavne o to, aby sa dali zahrnat naklady na opravu do nakladov... vzhladom na "vek" auta ich totiz pribuda coraz viac... a tiez kvoli DPH... staci teda, ked je na r.c. FO? alebo musi byt na ICO... dakujem

Ak chcete, môžete si to auto zaradiť do OM. Pamatajte však na to, že sa nebude na Vás vzťahovať oslobodenie od dane pri jeho predaji, podľa par.9, pretože ho budete mať zaradené do OM.
Ak potom predáte, bude príjem z predaja tohto majetku príjem podľa par.6.
Takže optimalizujte, či sú opravy až také veľké......