Aquila
24.03.08,10:32
Ahojte!

Vrámci jedného projektu chystáme školenia pre pracovníkov neziskoviek k témam:
1. účtovníctvo NO, zákon o príjme PO - NO, daňové priznanie NO
2. všeobecné pravidlá pri vyúčtovaní peň. prostriedkov získaných z grantov

Viete mi niekto poradiť, kto takéto školenia robí? Poprípade boli ste už niekto na niečom podobnom, vaše dojmy, či to odporúčate, atď.?

Ďakujem za všetky postrehy!
victoria
24.03.08,10:41
Nase zdruzenie robi skolenia na uctovnictvo a dane neziskovych organizacii v spolupraci s portalom Porada a mozno by sa tu nasiel niekto kto sa niektore zucastnil a vedel by povedat postrehy.
Aquila
25.03.08,08:01
Super! :) Mohla by si mi napísať, či je to školenie jedno- alebo viacdňové a konkrétne z akých blokov sa skladá? Alebo by bola možná aj dohoda o individuálnom zostavení tém školenia?
Máte na to aj akreditáciu, resp. vedeli by ste to zabezpečiť cez niekoho, kto akreditáciu má?
hetty
25.03.08,08:29
Odporúčam školenie cez victoriu - je tam rozoberané hlavne daňové hladisko účtovníctva neziskoviek.

Rada by som sa však zúčastnila aj toho vášho školenia - máš tam dobré témy, alebo to bude pre uzavretý okruh ľudí?
adriana ko
25.03.08,09:03
Pripajam sa k horucej teme uctovania obcianskych zdruzeni. Dakujem Viktorii ze jej ochotu pomoct. Viktoria mam tiez zaujem o skolenie prosim poslat blizsie informacie na jankopka pobox sk a zaroven Vas prosim o poslanie navodu k uctovaniu neziskoviek - viem je nas vela, cas kratky, informacie skromne a zakony nepustia. Daaakuuujeeem
victoria
25.03.08,19:28
Super! :) Mohla by si mi napísať, či je to školenie jedno- alebo viacdňové a konkrétne z akých blokov sa skladá? Alebo by bola možná aj dohoda o individuálnom zostavení tém školenia?
Máte na to aj akreditáciu, resp. vedeli by ste to zabezpečiť cez niekoho, kto akreditáciu má?

Doteraz sme robili jednodnove, viacmenej zamerane na uctovnictvo a dane neziskovych organizacii a tiez specialne na zostavenie danoveho priznania k dani z prijmov, ale nie je problem dohodnut temy podla potreby. Akreditaciu nemame, spolupracujeme s danovou poradkynou specializovanou na neziskove organizacie, pokial by bolo potrebne vieme zabezpecit potrebne.
Aquila
25.03.08,20:29
Ďakujem a keď to bude na 100 % aktuálne, určite sa ozvem, už pri zostavovaní rozpočtu.
Ako som aj na začiatku písala, chceli by sme to robiť vrámci projektu, ktorý sa práve pripravuje, čiže zatiaľ nie je schválený, ale optimizmus nám nechýba... :) Aktivity by mali začať na jeseň, takže fyzicky to bude aktuálne niekedy koncom tohto roka.
Na otázku pre Hetty, či to bude určené pre uzavretý okruh ľudí: teoreticky áno, keďže tam bude uvedená konkrétna cieľová skupina, ale nevidím problém v tom, aby sa zúčastnili aj ostatní záujemcovia, takže potom dáme vedieť.
Evvina
20.05.08,08:15
Ahojte,

aj ja by som sa potrebovala zučastniť školenia pre vedenie podvojného účtovníctva v neziskovke. Potrebovala by som vedieť termín a miesto. Robia sa takéto školenia aj mimo BA?
fero000
22.05.08,09:25
Rad by som sa opytal ci su taketo skolenia zadarmo, resp. ak by OZ organizovalo podobne prednasky bolo by mozne pytat nejaky registracny poplatok od zucastnenych? Ak ano je k tomu potrebna zivnost, alebo sa to berie ako prijem OZtka, ktory moze vyuzit na akcie podobneho zamerania v dalsich projektoch?

Dakujem velmi pekne
Anulinka
15.10.08,16:01
Chcela by som sa opýtať, či niekto nevie o nejakom školení účtovania v sústave podvojného účtovníctva pre neziskové organizácie, ďakujem
hetty
17.10.08,09:57
Victoria bude určite niečo koncom roka organizovať. Momentálne je v nemocnici čaká na operáciu držte jej palce.
Lueli
17.10.08,10:09
Victoria, palce držím na školenie teším.
victoria
20.10.08,14:59
Dakujem a skolenia ba aj cosi navyse bude hned ako ma odtialto pustia :-) Tesim sa na vas vsetkych
hetty
22.10.08,08:22
Dúfam, že nepracuješ ešte aj v nemocnici
anka58
22.10.08,19:50
Zdravím, o školenie mám záujem aj ja a želám skoré uzdravenie.
lubistka
23.10.08,07:17
pekny den vsetci. len teraz som sa zaregistrovala, donutili ma okolnosti. :-) victoria drzim velmi palce. a zaroven by som sa tiez rada zucastnila skolenia pre neziskovky. dakujem. :)
Maxima25
23.10.08,09:28
victoria, vsetko nech dobre dopadne, aj ja mam zaujem o skolenie no..
Lubica12
23.10.08,13:49
Viktoria, je možné ešte prihlásiť sa na školenie pre neziskovky? Mám tiež záujem.
victoria
23.10.08,14:25
Bohuzial vo svetlych chvilkach musim trosku pracovat aby som nevysla z cviku :-) Samozrejme hned ako budu terminy ja to tu zavesim ako samostatnu temu a dam to aj do programu skoleni a naozaj sa na vas velmi velmi tesim :-) a dakujem za vsetku pozitivnu energiu.
andyt
24.10.08,04:42
Prajem skoré uzdravenie a tiež sa pripájam k ostatným a rada by som sa aj ja zúčastnila školenia...
Katarina T1
24.10.08,09:03
ahojte, aj ja robím v neziskovej organizácií a tiež tak trochu mám problém, čo a ako, tak by mi to nejaké školenie dobre padlo. Ale nejak by ma potešilo školenie, ak by mohlo byť v okolí Nitry, len nie je v Bratislave, nakoľko tú nepoznám. Tak ak bude niečo aktuálne, dajte vedieť. Zatiaľ dik.
victoria
24.10.08,16:39
Nitra samotna je urcite v plane najblizsej akcie.
mirhu
02.11.08,07:34
Nitra samotna je urcite v plane najblizsej akcie.
Ahojki Jarka, ked tak daj mi vediet ak bude nejake skolenie, mozno by som dosla aj na ,,zapad,, :)
irene
03.11.08,06:46
Aj ja mam záujem o školenie.. :) Info bude tu na porade? Alebo bude rozposlane aj mailom? Nerada by som ho prepasla :)
victoria
08.11.08,13:26
aj aj :-)
Katka38
12.11.08,14:24
už bolo to školenie ?
rada by som sa zúčastnila aj ja.
začínam účtovať nezisk organiz. ktorá dostáva od štátu finančné príspevky ...
victoria
13.11.08,07:17
24.11.2008 bude skolenie v Moldave nad Bodvou a potom nasleduje Nitra. Buduci rok Bratislava a ak bude zaujem aj nieco v strede Slovenska.