fachman
24.03.08,12:55
Poprosím o radu,máme dva mesiace ratlíka,má 4 mesiace,zhotovili sme preňho pomôcku kde môže po prípade vykonať potrebu,ale on si cvrkne aj na koberec alebo dnes ráno prišiel z vonku a doma v byte sa vykakal.Ako psíka naučiť vykonávať potrebu vonku? Viem že psi sa sami pýtajú vonku.Ďakujem.
plavčík
24.03.08,12:15
No 4-mesačný psík by sa mal už tak trochu "ovládať", ale nie všetci to vedia....skús s ním často chodiť von a vždy keď sa vyciká alebo " to druhé" ho pochvál a naopak, keď to spraví v byte povedať mu rázne fuj-fuj. Nikdy nebi psa ani novinami- potom sa bude báť nielen Teba ale aj každého šuchotu. Uvidíš psíkovia sú veľmi učenlivý a tak verím , že tvoj ratlík to tiež pochopí a bude Vám robiť iba radosť. Mám doma 9 ročnú fenku -mám ju od 8 týždňov a ona bola vychovaná tak, že ju naučili cikať na handru už u majiteľky a tak som s tým mal iba málo roboty. Ale počul som, že sa dá psíka naučiť aj tak, že napríklad rozložíš noviny po kuchyni a keď sa na dáke miesto psík vyciká, tak ho pochváliš a noviny vymeníš, keď psík pochopí, že na noviny to môže urobiť, tak okruch rozloženie novín zmenšíš a takto postupuješ ďalej prípadne noviny dáš na balkón či za dvere až sa dostanete von. Inak ak máš psík a nie fenku - daj trocha pozor na kvety a rohy stien či nábytku. Psíkovia veľmi radi zdvíhajú nôžku a očúravajú kvetináče na zemi. Toto fenky nerobia, oni cikajú výhradne pod seba. Tak isto je rozdiel v potrebe venčenia - psík potrebuje tu cvrknúť-tam cvrknúť.... a takto "cvrká počas celej vychádzky., fenky sa vycikajú a potom necikajú len tak na každom rohu. Takže ak máš psíka - tak dlhšie prechádzky min. 30 minút. Ale aspoň budeš na vzduchu a psík sa Ti svojou milotou za všetky tie "nehody" stokrát odvďačí.
bv_alexandra
24.03.08,12:48
My máme 5mesačnú fenku a veru občas ešte tiež máme nehody. My sme jej dali tzv "plienku" ku dverám kde má dovolené robiť svoju potrebu. Už je naučená tak že ked nestíha, tak ide tam. Treba so psíkom hlavne malým chodiť často von. My sme s našou Nufkou ked mala 2 až 4 mesiace chodili takmer každé dve hodiny. A hlavne treba ísť vždy ked sa zobudí. To treba ísť hneď. A my sme tú našu naučili aj tak že sme jej dali vždy vonku malú odmenu a pochválili. Psíka treba chválit "do nebies" a chce to hlavne trpezlivosť. Veľa zdaru, určite to časom pochopí;)
fachman
24.03.08,13:53
Ďakujem za odpoveď.