Hofffka
24.03.08,19:24
Ahoj poraďáci,

potrebovala by som pomôcť s DP "B".

Som zamestnanec a v roku 2007 od augusta mám súčastne otvorenú živnosť, na ktorú som do konca roku 2007 mala príjem 59.000,00 Sk - uplatňujem paušál 40%.

Nezdaniteľné minimum si uplatňujem u zamestnávateľa. Otázka znie, či túto sumu nezdan.min mám uviesť na riadku 70 DP alebo nie.

A ešte jedna otázka, kde v tomto DP uvediem odvedenú (zaplatenú) daň z príjmu, ktorú platím mesačne zo mzdy od zamestnávateľa a ktorú som zaplatila za rok 2007???

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
DanielaSL
24.03.08,18:58
Nezdaniteľnú položku dáš do r. 70 a preddavky na daň zrazené zamestnávateľom do r. 100.
Hofffka
24.03.08,19:19
Veľmi pekne ďakujem, myslela som si, len som sa chcela uistiť.

A ešte by som Vás veľmi pekne chcela požiadať o pomoc pri :

1/ zaokrúhlení 2%, ktoré chcem poukázať. Zaokrúhlujem dole alebo hore? Vychádza to 1 111,70 a neviem, či nahor, alebo dolu.

2/ Oddiel XI. vyplňujem, alebo nie. Mýli ma názov oddielu, nakoľko nemám žiadne rozdiely, ale v riadkoch sú info na vyplnenie podľa predchádzajúceho oddielu, ktorý vyplnený mám. Konkétne sa mi jedná o r. 108 a 109. Vypĺňať alebo nie?

Vrelá vďaka ešte raz.
JanaJB
24.03.08,19:23
Veľmi pekne ďakujem, myslela som si, len som sa chcela uistiť.

A ešte by som Vás veľmi pekne chcela požiadať o pomoc pri :

1/ zaokrúhlení 2%, ktoré chcem poukázať. Zaokrúhlujem dole alebo hore? Vychádza to 1 111,70 a neviem, či nahor, alebo dolu.

2/ Oddiel XI. vyplňujem, alebo nie. Mýli ma názov oddielu, nakoľko nemám žiadne rozdiely, ale v riadkoch sú info na vyplnenie podľa predchádzajúceho oddielu, ktorý vyplnený mám. Konkétne sa mi jedná o r. 108 a 109. Vypĺňať alebo nie?

Vrelá vďaka ešte raz.
1. zaokrúhliť nadol
2.Oddiel XI. sa vyplňuje pri podaní dodatočného daňového priznania. Pri riadnom DP nevyplňovať.