evinamachackova
24.03.08,21:58
Ahojte,
mam pripad zivnostnika, ktoremu uplatnujem pausalne vydavky.
Teoreticky by to teda malo vyzerat takto:

prijmy
- 40% pausalne vydavky
- preukazatelne zaplatene zakonn.odvody do fondov
atd (-na danovnika, manzelku, ....)

Co ak mi chybaju vypisy z banky, ze tieto odvody zaplatil? On zacal podnikat minuly rok, vypisy vyhadzoval :confused: Ale tvrdi, ze ma vsetko uhradene. Za dodatocne vytlaceny vypis banka pyta poplatok 200,-sk, co sa mu v podstate nevyplati (kedze prave cca tolko usetri, ak si odpocita odvody zo zakladu dane).

Teraz neviem- vypocitala som mu priznanie bez zahrnutia tychto odvodov, ale este som ho neodovzdala a rozmyslam, co sa stane, ked ich tam odpocitam. Ak pride kontrola a nebude ich mat, maximalne si ich vyziadaju a on ich bude muset dat dotlacit, nie? Mozu dat za to hned pokutu? Kedze nemam skusenost s danovymi kontrolami zivnostnikov, neviem to posudit. Alebo by mozno mohlo stacit nieco zo zdravotnej poistovne? - ako potvrdenie, ze ma vsetko uhradene? Daju mi vobec take daco?
dik
betka
24.03.08,21:04
Ak bude mať DK, výpisy mu bude treba.

Na to, že mi SZČO odpovie, že ich mám zaplatené, mi je na nič. Nech mi dá na papier, že ich mám odpočítať, tak mu ich odpočítam, na vlastné triko by som si to nezobrala.
ondrejvla
24.03.08,21:06
Ak bude mať DK, výpisy mu bude treba.

Na to, že mi SZČO odpovie, že ich mám zaplatené, mi je na nič. Nech mi dá na papier, že ich mám odpočítať, tak mu ich odpočítam, na vlastné triko by som si to nezobrala.

Súhlasím a doplním, nech ide do poisťovní, tam mu vytlačia prehľad o zaplatení
odvodov v roku 2007, potom mu to môžeš odpočítať ako nepeňažnú operáciu, nakoľko to neprešlo ani pokladnicou ani bankou. Ale bez dokladu ani halierov odpočítať.