denisa.h
24.03.08,22:01
Ahojte,
hladala som vo vela prispevkoch, ale nenasla som radu. Prosim o radu, ci je to spravne.
Klientka v roku 2007 vyhrala auto. Asi sa vyplna tlacivo "B".
Uhrn prijmov zo zavislej cinnosti mala cca 480.000, v cistom po odpocitani poistneho 424.000 Sk. Keby nebolo vyhry, mohla by si odpocitat nezdanitelnu cast na danovnika v celej vyske (95.616 Sk!). Len tym, ze mala vyhru, nema narok na tuto nezdan. cast? Ja som si myslela, ze sa to tyka len zavislej cinnosti, alebo SZCO, proste pravidelnych prijmov, ale ze aj jednorazove "nahodne" prijmy su tam zahrnute... no ona bude mat radost a mna asi uskrti :-(
Prosim, naozaj je to tak?
Zoltán Kovács
24.03.08,21:57
Ahojte,
hladala som vo vela prispevkoch, ale nenasla som radu. Prosim o radu, ci je to spravne.
Klientka v roku 2007 vyhrala auto. Asi sa vyplna tlacivo "B".
Uhrn prijmov zo zavislej cinnosti mala cca 480.000, v cistom po odpocitani poistneho 424.000 Sk. Keby nebolo vyhry, mohla by si odpocitat nezdanitelnu cast na danovnika v celej vyske (95.616 Sk!). Len tym, ze mala vyhru, nema narok na tuto nezdan. cast? Ja som si myslela, ze sa to tyka len zavislej cinnosti, alebo SZCO, proste pravidelnych prijmov, ale ze aj jednorazove "nahodne" prijmy su tam zahrnute... no ona bude mat radost a mna asi uskrti :-(
Prosim, naozaj je to tak?

Pre posúdenie nároku na celú nezdaniteľnú čiastku sa berie celkový základ dane. Teda aj suma výhry.

P.S. A uškrtiť nech ide toho, kto to vymyslel, teda navrhol zákon.
denisa.h
24.03.08,22:06
Dakujem za odpoved.
Myslela som si to, ale musela som si to overit.

A s tym uskrtenim... vsak vieme, ako vsetko si zliznu uctovnici. a tato klientka zvlast... esteze uz od noveho roku som s nou skoncila.

Dakujem este raz a pekny vecer.