bui
25.03.08,01:24
Na prvy pohlad sa zda byt uctovanie o poskytnutej sluzbe, o zasobach ako material a tovar velmi jednoduche...no v praxi to az take jednoznacne nie je.
Mam vystavene faktury a nemam uplne jasno ako vynosy zauctovat.

1. Napr. fakturujeme Vam opravu disketovej mechaniky...suma

Zauctovat to cele ako sluzbu na ucet 602? Alebo kedze mechanika sama o sebe mala vyssiu cenu ak praca, tak nejako inak?
Kupu disketovej mechaniky mozem zauctovat priamo na ucet 501? alebo ked mame sposob A uctovania zasob musim zalozit skladovu kartu materialu a uctovat cez obstaranie?

Iny pripad

2. Fakturujeme Vam dodavku a instalaciu kamery za sumu...
(na ponuke bol rozpis cien kamera, instalacny material, praca)

Tu tiez ..kameru sme kupili. Vobec neviem aky je ten najspravnejsi postup.
ako zauctovat kupu kamery? Tovar? Material?
Ako kupu instalacneho materialu..nejake kable...?..a na druhej strane
Ako zauctovat vynosy pri fakturacii? Trzba za sluzby? Trzba za tovar,? Trzba za predany material? Trzba za vyrobok?

3. Mame aj taku fakturu kde sa rozpisuje
fakturujeme Vam za
-dadavka monitora
- kabelaz a elektroinstalacny material
- montazne prace
Ku kupe monitora a roznych suciastok a srobikov, kablikov mam doklady z kasy...je to vela poloziek a neviem si predstavit ku kazdej robit skladovu kartu..navyse ked sa uz nikdy nepouzije....
Neviem ci mozem uctovat rovbno 501, alebo ci monitor uctovat ako tovar
a zase na druhej strane pri vytaveni faktury ci uctovat sluzbu, ci trzbu za tovar, ci trzbu za predany material (aj ked mam taky pocit ze ucte 642 sa pouzival len pri predaji nepotrebneho materialu)....ci uctovat vyrobok...

No fakt mam v tom velmi nejasno...

Mate s tym prosim Vas niekto skusenosti?

Alebo mam aj fakturu kde sa dofakturovava este nejaky material co sa pri hlavnej fakture zabudlo....
bui
25.03.08,15:39
dlhy prispevok?:o
timejka200
27.03.08,10:13
podľa mňa 602
bui
29.03.08,00:38
:Dhm...no ...vystizna odpoved...dakujem...este s k tomuto problemu ak dovolite vratim neskor..lebo ma to zaujima...ale az po uzavierke, ked budete mat viac casu..
bui
16.07.08,13:14
vraciam sa k mojmu prispevku, lebo sa mi tento rok objavuje cim dalej tym viac takychto uct. pripadov....

a to ,
kupime nieco napr. kartu do pocitaca za 150 tis, ktora podla objednavky odberatela vstupuje do fakturovanej sumy za nejaky projekt. Ma sa nieco naprogramovat, k tomu pouzit napr. tuto kartu, nejake kabliky skrutky matky....no a ja neviem ako to co najspravnejsie zauctovat.
Zasoby uctujeme sposobom A. Neviem si vsak predstavit ze by som kazdemu kabliku skrutke zavadzala skladovu kartu, kedze sa to kupuje len raz a prave na urcenu vec, teda sa to hned aj pouzije.
Neviem teda, ide o material? Mozem to uctovat priamo na 501 do spotreby? alebo to musim prehnat cez sklad? Myslim tie malickosti....kabliky, skrutky..
A co ta karta za 150 tis? To je tiez material? Pouzit pri kupe ucet obsarania 111 alebo rovno 501? Alebo to mam uctovat ako tovar?
A na druhej strane ked vystavim fakturu mozem cely projekt kde su inzinierske prace a pouzity material zauctovat cele a 602 trzby za sluzby? Alebo mam tu drahu kartu uctovat nejako inak?

Neviem ci by to mohol byt tovar kedze tovar je nieco co sa predava v nezmenenom tvare a v povodnom obale.
No fakt neviem. Uz som to tu raz rozpisala, no nikto sa neozval.
V knihach je len ao sa uctuju zasoby co mi je jasne, ale taketo prakticke veci neviem nikde najst.