Laura1
25.03.05,15:09
Poradte mi prosím!

Neplnoletá osoba vlatní nehnuteľnosť, ktorú prenajíma. Má podať danové priznanie? Môže si odpočítať odpočítateľnú položku 80.832,- ? Na to isté dieťa otec odpočíta 4.800,-. Mne sa to celé nepáci, ani som nevedela, že neplnoletá osoba môže prenajímať nehnutelnosť.
Dakujem za pomoc.
dom
25.03.05,15:53
Poradte mi prosím!

Neplnoletá osoba vlatní nehnuteľnosť, ktorú prenajíma. Má podať danové priznanie? Môže si odpočítať odpočítateľnú položku 80.832,- ? Na to isté dieťa otec odpočíta 4.800,-. Mne sa to celé nepáci, ani som nevedela, že neplnoletá osoba môže prenajímať nehnutelnosť.
Dakujem za pomoc.

Na príjmy z prejájmu si môže uplatniť paušálne náklady,odpočíta odpočitat. položku, bonus si jeden z rodičov uplatňuje, daňové priznanie podáva zákonný zástupca za neppnoletého.
ondrejvla
25.03.05,18:07
Ak maloletá osoba vlastní nehnuteľnosť, môže ju aj prenajímať, ale všetko zastupovanie má za ňu zodpovedná osoba na zastupovanie, buď je to rodič, alebo osoba, ktorú určí súd. Daň.priznanie za ňu podáva zodpovedný zástupca.
dom
25.03.05,18:30
Ak maloletá osoba vlastní nehnuteľnosť, môže ju aj prenajímať, ale všetko zastupovanie má za ňu zodpovedná osoba na zastupovanie, buď je to rodič, alebo osoba, ktorú určí súd. Daň.priznanie za ňu podáva zodpovedný zástupca.

Myslím, že to je zákonný zástupca / viď druhá strana priznania/, zodpovedný zástupca je pojem v súvislosti so živnostenským zákonom, remeselné činnosti...../, inak vo všetkom s Vami súhlasím.
Príjemné sviatky....