Mickya
25.03.08,09:09
prosím, ak vychádza v type DP A k úhrade 1 Sk, tak sa to neuhrádza, že? iba to nechám tak vypísané a to je všetko?
tiež sa chcem spýtať, ak má zamestnanec príjmy aj podľa § 43 ods. 3 písm. j - boli to príjmy do 5 000 Sk, tak, tak to som pripočítala k príjmom z §5. (viem, že sa dá rozhodnúť, či to vysporiadam v DP, alebo budem brať ako vysporiadané, ale radšej som to dala do DP, keďže je to na jednej strane potvrdenia o príjme.
prosím, odobríte mi to? robím to prvýkrát.
Ďakujem
evina
25.03.08,08:20
prosím, ak vychádza v type DP A k úhrade 1 Sk, tak sa to neuhrádza, že? iba to nechám tak vypísané a to je všetko?
tiež sa chcem spýtať, ak má zamestnanec príjmy aj podľa § 43 ods. 3 písm. j - boli to príjmy do 5 000 Sk, tak, tak to som pripočítala k príjmom z §5. (viem, že sa dá rozhodnúť, či to vysporiadam v DP, alebo budem brať ako vysporiadané, ale radšej som to dala do DP, keďže je to na jednej strane potvrdenia o príjme.
prosím, odobríte mi to? robím to prvýkrát.
Ďakujem

Daň k úhrade /daň po odpočítaní preddavkov/ je potrebné uhradiť aj v sume SK 1,-.
Mám tri osobné skúsenosti, že ak som príjmy zdanené zrážkovou daňou nedala do DP zbavila som sa práve tej 1,- SK /ak som tie príjmy zaradila vychádzala mi v troch prípadoch práve k úhrade 1 SK,- - skús:)/. Nezáleží na tom, že je to na jednom Potvrdení...daňovník má právo sa rozhodnúť tieto príjmy zdaňované zrážkovou daňou do DP nezaradiť /samozrejme ani zrazenú daň/.
Mickya
25.03.08,08:23
takže ak je len samotná výska dane taká nízka sa neplatí nič?
Mickya
25.03.08,08:24
Daň k úhrade /daň po odpočítaní preddavkov/ je potrebné uhradiť aj v sume SK 1,-.
Mám tri osobné skúsenosti, že ak som príjmy zdanené zrážkovou daňou nedala do DP zbavila som sa práve tej 1,- SK /ak som tie príjmy zaradila vychádzala mi v troch prípadoch práve k úhrade 1 SK,- - skús:)/. Nezáleží na tom, že je to na jednom Potvrdení...daňovník má právo sa rozhodnúť tieto príjmy zdaňované zrážkovou daňou do DP nezaradiť /samozrejme ani zrazenú daň/.
stále vychádza k úhrade 1 Sk :-((
evina
25.03.08,08:25
takže ak je len samotná výska dane taká nízka sa neplatí nič?
Áno, len ak daň ako taká vyjde 500,- SK a nižšie tak sa nevyrubuje, a teda ani neplatí. Ak je daň vyššia ako 500,- SK a vyjde daň na úhradu 1,- SK je ju nutné uhradiť .
evina
25.03.08,08:26
stále vychádza k úhrade 1 Sk :-((

No mne to vyšlo :), tak nič musí uhradiť aj 1 SK bez ohľadu na poplatky za úhradu. DÚ neprijíma platby v hotovosti...
Jana 55
25.03.08,10:26
Prosím o radu, vypĺňam DP Typ A u dohodára, ktorý pracoval len na DoVP a na Potvrdení o príjimoch... je uvedene zrážkova aj preddavková. Zrážková daň do r.63 a preddavková r.62 a v r. 65 som ich sčítala. Len neviem kde mám uviesť úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov, uvadzaju sa spolu alebo sa dávaju zvlašt zrazené zrážkou a zvlášt preddavkové?