Orim
25.03.08,09:13
Zaujímala by ma nasledovná vec.
Je nejakou normou stanovené ako má vyzerať tabuľka nejakého tlačiva. Teraz sa väčšinou robia tabuľky ktoré vyzerajú nasledovne:
Pod názvom tabuľky je prvý riadok, ktorý obsahuje názvy stĺpcov, pod ním sú údaje v jednotlivých riadkoch od najstaršieho údaja až po najnovší (posledný) a v poslednom riadku je obvykle súčet všetkých riadkov. To je tak zhruba popis súčasných tabuliek.
Nemohla by byť tabuľka čiastočne otočená?

Pod názvom by bol riadok s názvami stĺpcov tak ako je to doteraz. Zmena by prišla až v nasledujúcich riadkoch. Druhý riadok by boli tie súčty, ktoré bývajú teraz v poslednom riadku a údaje by sa dávali od najnovšieho až po najstarší, ktorý by bol v poslednom riadku a jednoduchým makrom by sa pridávali jednotlivé riadky hneď pod celkový súčet.
Napadlo ma to preto, že mám dlhú tabuľku asi s 2500 riadkami a vždy mi dlho trvá kým nájdem jej koniec.
:)
Dav
25.03.08,08:30
Neviem o žiadnej norme, a zastávam názor, že tabuľka má slúžiť tomu, kto ju zostavuje, pre zjednodušenie života. V prípade pochybností doporučujem vyrobiť k tabuľke smernicu.
Orim
25.03.08,17:21
Pre názornosť sem pripojím jednu tabuľku.
Riadok sa v nej pridáva stlačením CTRL r