Benko
25.03.08,09:00
Ahoj priatelia, dávno som tu nebol, ale bez porady mi to nejde.
Pre vás možno smiešna otázka,:
Povedzme že Jano. do 31.8.2007 mal živnosť, ale z nej žiadne príjmy, živnosť ukončená k 31.8.2007. Tam mám všetko nulové. Potom robil od 1.9.2007 konateľa vo vlastnej sro, tam mal výkon funkcie s príjmom okolo 55 tisíc. Teraz ma trápi, aké DP mu urobiť. Urobil som DP B, ale tých 55000 som mu tam nedal. Mne sa zdá, že to tam nepatrí. Urobiť mu ešte DP typu A na tých 55000? Ale to je teda blbina. Tak kde dám tých 55000?
Asi predsa len do toho B.
Príjem každú radu, ktorá mi pomôže a vopred ďakujem.
grušina
25.03.08,09:21
Podľa mňa musíš podať DP typ B a aj DP PO /právnických osôb/ so všetkým čo k tomu patrí.
Benko
25.03.08,12:35
Študoval som to doteraz. A prišiel som na to, že to bude B, ale zas neviem, či príjem za výkon funkcie konateľa je považovaný za príjem zo závislej činnosti. Tak idem študovať ďalej.
Grušina, díky za radu.
Aljok
25.03.08,12:40
Pozri ZoDP
§ 5
Príjmy zo závislej činnosti

(1) Príjmami zo závislej činnosti sú

a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania a príjmy plynúce doktorandom z doktorandského štúdia,
b) príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre družstvo alebo pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby,
c) platy a funkčné príplatky ústavných činiteľov Slovenskej republiky, verejného ochrancu práv, poslancov Európskeho parlamentu, ktorí boli zvolení na území Slovenskej republiky, prokurátorov Slovenskej republiky a vedúcich ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky ustanovené osobitnými predpismi, 9)
d) odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev, 10) ak nejde o príjmy podľa písmena a) alebo písmena b), alebo odmeny za výkon funkcie, ak nejde o príjmy uvedené v písmenách a), b) a g),
e) odmeny obvinených vo väzbe11) a odmeny odsúdených vo výkone trestu odňatia slobody poskytované podľa osobitného predpisu, 12)
f) príjmy z prostriedkov sociálneho fondu poskytované podľa osobitného predpisu, 13)
g) príjmy plynúce v súvislosti s minulým, súčasným alebo budúcim výkonom závislej činnosti alebo funkcie bez ohľadu na to, či daňovník pre platiteľa príjmu skutočne vykonával, vykonáva alebo bude vykonávať túto závislú činnosť alebo funkciu,
h) obslužné , 14)
i) vrátené poistné zo zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, 20) sociálne poistenie21) a sociálne zabezpečenie, 22) o ktoré si daňovník znížil podľa odseku 8 v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach príjmy zo závislej činnosti.
Benko
25.03.08,13:24
Niekedy som fakt divný. Dnes som to už čítal 4 krát. Ešte raz ďakujem za všetky príspevky, ktoré som dnes prečítal.