mary2322
25.03.08,09:48
Dobrý den.Práve ideme s bratom kúpiť pozemok na podnikanie.Nerád by som urobil nejakú chybu.Poradte mi prosím čo všetko potrebujem až potom nemám problém s prepisom..zápisom do katastra..rôznymi povoleniami..std.Vlastník chce spísať zmluvu v Bratislave pred notárom,chce vyplatiť peniaze,a že do katastra si to zavedieme sami a on pritom nemusí byť.Pripomínam,že vlastník je len vlastníkom stavby (polospadnutej)pozemok pod touto staubou patrí urbárskemu spoločenstvu.Predseda tohto spoločenstva mi ústne prisľúbil,že ked budem mať list vlastníctva od budovy,predá mi pozemok pod nou.Ked bude mať on peniaze,potom môžu začať problémy z zápisom..ved to určite poznáte.Dakujem vám veľmi pekne a netrpezlivo čakám na odpoved.
007gituska
25.03.08,10:37
dala by som si poriadny pozor. urbársku spoločnosť tvoria jej členovia, ktorí sú ideálni spoluvlastníci pozemku. vieš koľko je tých spoluvlastníkov? predseda spoločnosti nemôže ľubovoľne nakladať s nehnuteľnosťami urbárnikov.
Zoltán Kovács
25.03.08,10:44
A keď napriek možným ťahaniciam pôjdete do toho, tak peniaze by som uložil do depozitu u notára dovtedy kým nemáš list vlastníctva.

Môže nastať situácia, že vyplatíš majiteľa budovy, všetko podpíše. Zanesieš na kataster návrh na vklad. O deň na to príde ešte stále vlastník a podá námietku, resp. pozastaví prevod. V tom prípade ostaneš aj bez budovy aj bez peňazí.
mary2322
25.03.08,11:19
Lenze tu sa jedná momentálne o kúpu nehnuteľnosti.On predáva nehnuteľnosť.Pozemok nevlastní.Ked ja budem vlastniť nehnuteľnosť,potom budem kupovať pozemok.A ten mám prisľúbený.Podielnikom v urbárskom spoločenstve som aj ja.Tak stej strany sa problémov nebojím.Myslíte že by mohol byť problém zapísať sa ako vlastník budovi na katastri ked niesom vlastník pozemku??dakujem
mary2322
25.03.08,11:23
Notárska zápisnica sa bude podpisovať u jeho notára,Nemám tam prísť aj ja radšej so svojím právnikom?nerád by som vyhadzoval peniaze.Ak máte niekto skúsenosti,tak poradte.Bol som už aj na katastri.On je sám výhradným vlastníkom tej budovi.Teda nie nejeká realitka.S tým depozitom u notára to je ako.Platí sa za to?
vieroslava
25.03.08,11:24
Tak s tým by problém nemal byť, ak už na stavbu existuje list vlastníctva aj teraz.
hiker
29.03.08,09:08
No neviem, tu by som bol opatrny. Kupi sa stavba, OK, ale co potom? Predseda moze slubit vselico, ale v urbari su desiatky (mozno stovky) vlastnikov toho pozemku pod tou stavbou a ti by museli previest svoje podiely ma toho, kto chce ten pozemok kupit (teda ak ma zaujem vlastnit pozemok ako vylucny vlastnik a nie len ako dalsi clen spolocenstva), teda vykupit ich podiely. Nemoze o tom rozhodnut predseda. Neviem, na podnikanie by som si vybral asi iny pozemok - idealne s jednym vlastnikom.
bodliak
29.03.08,09:20
Nehnutelnost cez depozit, peniaze dostane az po zapise do katastra (alebo po akceptovani podania katastrom). S pozemkom by som ja asi isiel cez zmluvu o buducej zmluve, ktora bude odzrkadlovat ten prislub predsedu na papieri a obsahovat sankcie, ak si to rozmyslia.