071283MONIKA
25.03.08,09:49
Chcela by som pracovať ako kolaudant lenže nemám na to kvalifikáciu, poraďte mi kde by som ho mohla získať či existujú kurzy takého zámeru ďakujem
wagner
25.03.08,18:43
Môžeš nás neznalých takéhoto povolania poučiť, čo to za funkciu je?
071283MONIKA
26.03.08,13:59
Kolaudácia -úradné konanie podľa stavebného poriadku na mieste overujúce, či bola stavba dohotovená podľa plánu a či vyhovuje zdravotným, požiarným a iným predpisom:na základe tohto konania sa udeľujú povolenia na trvalú prevádzku al. užívanie stavby
wagner
26.03.08,18:37
Vieš, robím v samospráve už pekných pár rokov, ale o takej funkcii som nepočula. Kolaudáciu robí stavebný úrad a robí to ten istý úradník, čo vydáva aj stavebné povolenie. Školenie a skúšky potrebné pre prácu na stavebnom úrade robí ministerstvo stavebníctva a ním poverené organizácie. Pokiaľ ja viem, tak túto funkciu ešte nie je možné robiť ako podnikanie. Stále to patrí štátu, obce to majú ako prenesený výkon štátnej správy. Podľa môjho názoru sa stavebných úradov štát nezbaví, práve naopak, plánuje sa to opäť ako výkon štátnej správy v poverených úradoch. Takže funkciu kolaudant si môžeš kľudne vyhodiť z hlavy. Ibaže by si mala vysokú školu stavebnú, príslušné skúšky a podarilo by sa Ti zamestnať sa na stavebnom úrade.
petmar
26.03.08,18:43
Stavby alebo ich časti preberá komisia a nie jednotlivec. Do komisie sa prideľujú schopní ľudia podľa profesie a zamerania. Takže musíš byť schopný človek v niektorom odbore, pri kolaudáciách stavieb najma stavbár- inžinier.
rudyw
01.03.09,14:43
ok vieš mi teda poradiť kolaudácia je akurát papier-formalitka za ktorý uradnici čakaju akurát všimné.pozri moj pripad.upil som pozemok na ktorom sa nachadza stavba mobilneho operatora,mal stavebne povolenie bez vedomia a povolenia predošlej majitelky,ktora ho na to upozornovala,ale nie kolaudaciu a stavbu normalne prevadzkoval.vznašal som namietky proti kolaudacii majetkopravne vysporiadanie,ale kolaudacia napriek tomu prebehla do dnešneho dna som o tom nevedel,len ked som sa bol inf.na stav.urades dodatkom a podmienkou mob.operatora majetkopavne to vysporiadat,ale ten si je vedomy ze mu za nečinnost nehrozi sankcia a tak napriek mojmu opakovanemu kontaktovaniu nekona.menovany ma dobre kontakty na prisluštnom mestskom urade a ponuka mi smiešne odškodne za zriadenie vecneho bremena s čim ja ako vlastnik nesuhlasim.vie mi tu niekto popradit ako postupovat ak mam zaujem o odsranenie stejto stavby s mojho pozemku,lebo ku dohode podla všetkeho nedojde.dakujem za odpoved
deli.
01.03.09,16:43
Monika, a co ta vedie k tuzbe kolaudovat? Moznost uplatkov, alebo ?
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.03.09,16:56
Nič v zlom, ale v každom príspevku doteraz k tejto téme je niečo, čo nie je pravda.

Len okrajovo, čo si pamätám z príspevkov:
1. Ministerstvo stavebníctva ? (MVaRR SR)
2. Aké komisie alebo ako to bolo presne uvedené ku kolaudácii ? (stavebný úrad)
3. Aký stavebný inžinier na stavebnom úrade ? (môže byť SŠ, ale musí mať splnené kvalifikačné predpoklady a skúšky pred komisiou zriadenou MVaRR SR)
4. Neviem čo myslel zakladateľ témy tou funkciou, ale pripravuje sa nový stavebný zákon , kde bude zriadená aj funkcia osoby, ktorá môže vykonávať činnosť stavebného úradu pre jednoduché a drobné stavby, resp. RD. Nemusí to byť pracovník stavebného úradu ani nebude mať s ním nič spoločné.
5. K tej telekomunikačnej stavbe : Neverím, neverím a ešte raz neverím. Dovolím si tvrdiť, že mám za sebou papierovo min. 150 telekomunikačných stavieb, a neviem ani o jednom prípade, že by robili niečo bez vlastníka (nájomnej zmluvy, a pod.). Toto si dovolím tvrdiť aj pri stavbách, ktoré začali bez stavebného povolenia a legalizovali ich dodatočne. Pozemok mali vždy ošetrený. Treba si pozrieť papiere z predchádzajúceho obdobia.
6. Všimné pre úradníka ? Nie vždy sa dáva všetko do jedného vreca.
Zoberte si z tohoto čo chcete.


CIMOM