bruno33
25.03.08,11:47
Dobry den,
moj problem spociva v tomto:
v decembri 2007 som prijal tovar od dodavatela a nasledne som ho predal do Ciech. Uhrada z Ciech mi nabehla na ucet este v decembri, ale ja som mojmu
dodavatelovi zaplatil prevodom az v januari. (kedze mam 30 dnovu splatnost a boli sviatky az zaciatkom januara 2008)

Jedna sa o sumu 10.000 EUR a na zaklade toho mi vychaza, ze mi to navysi prijem za rok 2007 o 300.000,- a musim zaplatit velmi vysoku dan + od 6. mesiaca bedem platit velmi vysoke odvody, napriek tomu ze v skutocnosti nebol prijem ale peniaze urcene na uhradu dodavatelskej faktury.

som zivnostnik, jednoduche uctovnictvo a mesacne DPH.
Braňo
25.03.08,11:09
rozlišuj pojem príjem a rozdiel príjmov a výdavkov. Príjem v decembri nastal, keďže si platbu obdržal, záväzok voči dodávateľovi eviduješ k 31.12.2007. To, že si to nestihol v jednom kalendárnom roku, nič nemení na tom, že uvedené skutočnosti nastali a ovplyvnili rok 2007. Uvedený "problém" sa dal riešiť v roku 2007 rýchlym zaplatením pred koncom roka. Teraz je už zbytočné lamentovať.

Predpokladám, že Tvoja pohľadávka voči odberateľovi je vyššia ako záväzok voči dodávateľovi.