jonyv
25.03.08,13:59
Pozdravujem Vás,
potrebujem poradit: pri podávaní DP pre FO A, som si požiadal o nezdanitelnu čast na manzelku v celkovej predpisanej čiastke - dôvodom bola informácia,že ak manželka poberá príspevok za opatrovanie našej ZTP dcere vo výške 7 500,- Sk mesačne nie je to príjem. Na DÚ ma informovali ze prispevok za opatrovanie je príjmom a tak si ho menôžem uplatnit ako nezdanitelú čast na manželku .

ROZHODNUTIE:
podľa §64a zákona č.195/1998Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorśích predpisov vyhovuje a priznáva peňažný príspevok za opatrovanie.

Ak môžte poradte ako je to podla zákona.

ĎAKUJEM
Jony Vas
katkaj
25.03.08,13:04
Pozdravujem Vás,
potrebujem poradit: pri podávaní DP pre FO A, som si požiadal o nezdanitelnu čast na manzelku v celkovej predpisanej čiastke - dôvodom bola informácia,že ak manželka poberá príspevok za opatrovanie našej ZTP dcere vo výške 7 500,- Sk mesačne nie je to príjem. Na DÚ ma informovali ze prispevok za opatrovanie je príjmom a tak si ho menôžem uplatnit ako nezdanitelú čast na manželku .

ROZHODNUTIE:
podľa §64a zákona č.195/1998Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorśích predpisov vyhovuje a priznáva peňažný príspevok za opatrovanie.

Ak môžte poradte ako je to podla zákona.

ĎAKUJEM
Jony Vas

obávam sa že tento príspevok sa na účely uplatnenia odpočtu na manželku považuje za jej príjem. Čiže ste si mohli uplatniť na manželku len 95 616 - jej príjem
drobeceva
25.03.08,13:08
Pozdravujem Vás,
potrebujem poradit: pri podávaní DP pre FO A, som si požiadal o nezdanitelnu čast na manzelku v celkovej predpisanej čiastke - dôvodom bola informácia,že ak manželka poberá príspevok za opatrovanie našej ZTP dcere vo výške 7 500,- Sk mesačne nie je to príjem. Na DÚ ma informovali ze prispevok za opatrovanie je príjmom a tak si ho menôžem uplatnit ako nezdanitelú čast na manželku .

ROZHODNUTIE:
podľa §64a zákona č.195/1998Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorśích predpisov vyhovuje a priznáva peňažný príspevok za opatrovanie.

Ak môžte poradte ako je to podla zákona.

ĎAKUJEM
Jony Vas
Môžeš si uplatniť iba rozdiel /95616-90000/, príspevok je jej príjmom. Ja som mala u z-ca takýto prípad, nebola som si istá, tak som dala dotaz na DÚ. Je to tak.
jonyv
25.03.08,13:14
to znamená že manželk. renta - peniaze za opatrovanie
sa započítava do príjmu ?
katkaj
25.03.08,13:15
to znamená že manželk. renta - peniaze za opatrovanie
sa započítava do príjmu ?

Na tieto účely áno
jonyv
25.03.08,13:18
ĎAKUJEM
VÁM