Jojko
25.03.08,13:25
Chcel by som Vás poprosiť o radu, známy pracuje v Rakúsku celý rok 2007, nemá tam trvalý pobyt, platí všetky odvody v Rakúsku. Trvalý pobyt má na Slovensku, dokonca aj manželka na materskej dovolenke dostávala sociálne dávky z Rakúska. Musí podať DP na Slovensku?
Ďakujem za pomoc.
hanelie
25.03.08,12:33
áno podáva DP FO A - prijmy zo závislej činnosti, použije metódu vyňatia prijmov - čiže daň bude v DP r. 48 ...0

prílohou bude potvrdenie o prijmoch z rakúska
Jojko
26.03.08,15:41
Nemá náhodou niekto skúsenosť s potvrdením o príjme z Rakuska?
Prípadne nerobil niekto daňové priznanie človeku, ktorý pracoval celý rok v Rakusku, nemá iné prijmy ale musí podať u nás daňové priznanie.
Vopred ďakujem za pomoc.
Jojko
nika.sum
27.03.08,07:53
Ahoj Jojko, aj ja budem musiet urobit jedno DP A z prijmov z Rakuska. Skus pozriet temu od ZS Sekule : Prijmy z Rakuska /neviem ta presmerovat:mee:/ , myslim ze tam je to celkom fajn vysvetlene. Ja to budem robit pravdepodobne az cez vikend, lebo teraz na to nemam cas. Drzim palce
Jojko
28.03.08,01:05
Ahoj nika.sum Ďakujem našiel som to, ale neviem ako je to s daňovým bonusom. Má nárok si žiadať tento bonus od štátu keď manželka je na rodičovskej dovolenke?
nika.sum
28.03.08,18:16
Tak toto presne neviem, ale myslim ze nie, no radsej by som si pockala na tvojom mieste na vyjadrenie kompetentnejsich napr. p. Mihal. Mne z toho logicky vyplyva ze nie, ved predsa dan plati v Rakusku tak preco by mal mat narok na danovy bonus na Slovensku, ale zase na druhej strane je podmienka na poberanie danoveho bonusu 6 nasobok min.mzdy (co ma urcite splnene) a danovnik musi mat neobmedzenu danovu povinnost a trvaly pobyt na Slovensku.
Ja mam zase problem z nieco ako potvrdenim z Rakuska, vobec sa v nom nevyznam a neviem urcit co z toho su odvody poistovni, tak neviem ako sa mi to podari vypisat
zanetth
28.03.08,18:41
nika.sum
29.03.08,18:20
Dakujem za snahu , ale podla toho co tam pisu ja mam v rukach nieco uplne ine vola sa to Lohnkonto Dienstnehmer a vyzera to ako mzdovy list u nas, vela stlpcov a milion skratiek....
DanielaSL
29.03.08,18:42
Chcel by som Vás poprosiť o radu, známy pracuje v Rakúsku celý rok 2007, nemá tam trvalý pobyt, platí všetky odvody v Rakúsku. Trvalý pobyt má na Slovensku, dokonca aj manželka na materskej dovolenke dostávala sociálne dávky z Rakúska. Musí podať DP na Slovensku?
Ďakujem za pomoc.

Manželka s ním žije v Rakúsku, alebo je na Slovensku? Pokiaľ by žila na Slovensku, tak je rezident Slovenska a podáva DP tu. Ale ak by žila s ním v Rakúsku , dalo by sa uvažovať , že jeho stredisko životných záujmov je v Rakúsku a podal by DP tam.