katarina30
26.03.05,09:15
Začínam robiť v Pohode mzdy, poraďte kde "vytvorím" stravné lístky - časť pripadajúcu na zamestnanca.
bea
26.03.05,08:24
Ak myslíš zrážku zo mzdy za stravné lístky, tak v mzdách príslušného mesiaca u zamestnanca po vytvorení mesačnej mzdy v záložke "čistá mzda", v časti "Mzda" je Stravné a zadávaš mínusom
Hlinkovx
26.03.05,08:28
Začínam robiť v Pohode mzdy, poraďte kde "vytvorím" stravné lístky - časť pripadajúcu na zamestnanca.Katka..ja robím síce v pohode...ale stravné lístky si robím cez ID...
katarina30
26.03.05,09:27
Ak myslíš zrážku zo mzdy za stravné lístky, tak v mzdách príslušného mesiaca u zamestnanca po vytvorení mesačnej mzdy v záložke "čistá mzda", v časti "Mzda" je Stravné a zadávaš mínusom
Pozerala som to teraz v programe a neviem ako je to mozne ja tam stravne nemam. A to si pravidelne platim servis.
Hlinkovx
26.03.05,10:48
KATKA...mám síce so mzdami iba štart verziu 2003 ...ale tiež som tam stravné nenašla... verziu 2004 mám bez miezd ..takže tam ti to nedokážem pozrieť
katarina30
26.03.05,10:57
ďakujem za rady, vyriešila som to interným dokladom a asi budem volať budúci týždeň do Stormware
Laura1
04.04.07,12:20
Zdravím Vás,
robím mzdy v POHODE, zrážky za stravné lístky zamestnancom odpočítam mínusom - v záložke nezdaniteľné náhrady. Cez "globálne nastavenie" mzdy som vložila nápis stravenky.
To by bolo v poriadku, ale jednému zamestnancovi mám znížiť mzdu aj o súkromné jazdy. Potrebovala by som ďalšiu kolónku, aby som mohla prehľadne rozpísať, koľko mu zrážam za stravenky, koľko za jazdy.
Viete mi poradiť?
Ďakujem,
uctoeva
04.04.07,14:15
Stravné lístky v Pohode sa môžu riešiť jednou z nasledujúcich možnosti a,/ vo mzde za daný mesiac v záložke Čistá mzda , zadanie minusovej čiastky za stravné lístky do políčka Nezdanitelné náhrady.
b./ v agende Nastavenie/Gl.nastavenie/Mzdy1 je potrebné prepísanie polička Prispevok zo SF osv. na Stravné lístky. Následne vo mzde za daný mesiac zadaš do plíčka Stravné lístky (ktoré sa nachádza nad Nezdanitelnými náhradami) minusovou čiastkou za stravne
Laura1
04.04.07,15:26
ok, cez Globálne nastavenie som už predtým doplnila názov : stravenky, druhú položku /za súkromné jazdy/ zadám cez čistú mzdu - mínusom nezdaniteľné náhrady, chcela som ale zmeniť text, aby bolo jasné, /že je to suma za súkr. jazdy/nevadí...;)
rena112
07.08.07,04:57
Ja stravné lístky nahodím do karty zrážky.
luluhaha
07.01.09,13:09
Pri zaúčtovaní mzdy mi vyhodí že čiastky za stravné lískky nevstupujú do hrubých miezd a pohoda o nich neúčtuje - že máme vykonať ich zaúčtovanie ručne? Čo tým mysleli neviete poradiť?
janeb
22.01.09,13:04
Mysleli tým to, že pri účtovaní miezd v ID treba ručne zadať sumu, ktorá bola zamestnancom zrazená a zaúčtovať, pretože sa to neurobí automaticky.