smetek
25.03.08,14:10
Ahojte. Potrebujem jednej írskej firme vystavit faktúru a chcem sa spýtať či musí byť v anglickom jazyku ... prdpokladám že áno. Mám program Alfa od Krosu. Dá sa to tam niekde automaticky prepnúť do EN? Moja dalšia otázka je: poslali mi takéto číselko " NIP EU - IE 6414265W " to je Ičo? Dič? alebo čo? kde to mám napisať? A ak niekto vie aku dobu splatnsti faktúr majú bežnú v írsku nech prosim napíše. ďakujem
Zoltán Kovács
25.03.08,13:30
Ahojte. Potrebujem jednej írskej firme vystavit faktúru a chcem sa spýtať či musí byť v anglickom jazyku ... prdpokladám že áno. Mám program Alfa od Krosu. Dá sa to tam niekde automaticky prepnúť do EN? Moja dalšia otázka je: poslali mi takéto číselko " NIP EU - IE 6414265W " to je Ičo? Dič? alebo čo? kde to mám napisať? A ak niekto vie aku dobu splatnsti faktúr majú bežnú v írsku nech prosim napíše. ďakujem

Uvedené číslo je obdoba našho IČ DPH. Over si to tu http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/viesquer.do . Podľa zákona o účtovníctve sa má viesť účto v štátnom jazyku, teda v slovenskom. Samozrejme pre odberateľa je dobre aby aj rozumel tomu čo je na uvedené faktúre. Čo tak vystaviť dvojjazyčne. Splatnosť fa. je vec dohody medzi dodávateľom a odberateľom.
smetek
25.03.08,13:43
dik za info...no a teraz este prist na to ako to v tom Krose spravit...alebo niaky iny nápad? manualne vytvorit fakturu trebarz v exceli?