človiečik
25.03.08,14:30
veľmi súrne potrebujem pomoc, nikto sa mi neozval, čo tu nie je človek, čo ovláda celé money s3 aj účtovníctvo? Okolie Zvolena - forrest@centrum.sk
jessica
25.03.08,13:33
veľmi súrne potrebujem pomoc, nikto sa mi neozval, čo tu nie je človek, čo ovláda celé money s3 aj účtovníctvo? Okolie Zvolena - forrest@centrum.sk
Robím s MoneyS3 no som z BA. Potrebuješ niečo poradiť s programom?
liba2
25.03.08,13:44
liba2
25.03.08,13:46
nefunkčný link
človiečik
25.03.08,16:59
ale áno, neviem si pomôcť s programom. napr: baba čo mi ho nastavovala mi urobila predpis na dph ako ho zaúčtovať do interných dokladov, ale mne sa to nezdá, lebo mi to nesadlo, ďalej, predpis miezd !tkzv sumár - čo nahadzujem, vlastne nesedí so skutiočne vypl. mzdami. keďže tieto sa neúčtujú v mojom PC ale v MRP. /mimochodom kamaráti - zadara/Keď to robím ja je to automaticky a sám ho program vytvára. lenže nie a nie prísť na chybu, kde je už som tu mala jedného ing. teraz odišiel, zlaty chlapec, tvrdí, že je chyba v sumári miezd, ale kde, keď ja tie mzdy netvorím je a s odvodmi sú stále pozadu......je to na dlho. no a s uzávierkovými operáciami potrebujem pomôcť, keďže som to nikdy nerobila.nechcem sa za to hanbiť, ale v predvahe mi figurujú nejaké zostatky a tie preúčtovať internými dokladmi?
ponáhľam sa domov a hned si sadnem k pc tak za hoďku. ste ohromní, že mi poradíte. hneď mi je lepšie keď viem, že je niekto niekde čo myslí aj na iných. diky
človiečik
25.03.08,17:01
tému som nezadala je to jednoducho money s3 a ja.smola
Zoltán Kovács
25.03.08,17:09
ale áno, neviem si pomôcť s programom. napr: baba čo mi ho nastavovala mi urobila predpis na dph ako ho zaúčtovať do interných dokladov, ale mne sa to nezdá, lebo mi to nesadlo, ďalej, predpis miezd !tkzv sumár - čo nahadzujem, vlastne nesedí so skutiočne vypl. mzdami. keďže tieto sa neúčtujú v mojom PC ale v MRP. /mimochodom kamaráti - zadara/Keď to robím ja je to automaticky a sám ho program vytvára. lenže nie a nie prísť na chybu, kde je už som tu mala jedného ing. teraz odišiel, zlaty chlapec, tvrdí, že je chyba v sumári miezd, ale kde, keď ja tie mzdy netvorím je a s odvodmi sú stále pozadu......je to na dlho. no a s uzávierkovými operáciami potrebujem pomôcť, keďže som to nikdy nerobila.nechcem sa za to hanbiť, ale v predvahe mi figurujú nejaké zostatky a tie preúčtovať internými dokladmi?
ponáhľam sa domov a hned si sadnem k pc tak za hoďku. ste ohromní, že mi poradíte. hneď mi je lepšie keď viem, že je niekto niekde čo myslí aj na iných. diky

mimotemyNič v zlom človiečik, ale bolo by dobre, keby si na zadávanie otázky, resp. problému používal viac viet. A nie jednu dlhú, nezrozumiteľnú. Priznám sa musel som to prečítať 5 krát aby som celé pochopil.
človiečik
25.03.08,17:43
pane smith, tak na úvod - ja som absolútny začiatočník v money s3.
moja veta bola dlhá a nezrozumiteľná pretože som sa premiestňovala od pc k pc vzdialeného niekoľko km a chcela som sa rýchlo pozrieť či sa tu fakt niekto našiel a teraz po poriadku. Keďže mi súvaha počiatočných stavov sadla berme že je o.k. v money s 3 zaúčtujem dph do interných dokladov ale prečo mi to nesedí, ako vlastne skontrolovať čo mám zle A čo mám preúčtovať zase v internom doklade. som absolútny nováčik, ale strašný detailista, všetkému chcem rozumieť ale nezvládam to. priznávam, že neviem kopu vecí. dlho mi radila jedna účtovníčka - Meo s "M" a zistila som že na figu. a to len odvtedy ako som začala robiť sama a pátram po detailoch . čo včuľ?technická podpora furt obsadená, celé dva týždne. doklady mi doniesli pred 2 týždňami mali ich na kontrole du. je veta zase obšírna? ale hej, veď je toho veľa, veľa.... proste všetko po poriadku.... diky milý pane.
človiečik
25.03.08,18:03
odpovedám aj jessice.bohužiaľ, budem zase makať na pc až zajtra ráno, dnes som úplne hotová. celý deň som pozerala stránku a nikto sa mi neozval. tak som to vzdala. a zrazu som si našla odpovede. nevadí že si z ba. Hlavne potrebujem vedieť niektoré veci okolo zaúčtovania v programe, a ako na to. ako som napísala som začiatočník, nikto mi neradil, jedna zlatá kočka čo mi to sľubovala, tak je bohužiaľ v nemocnici. porada je super. ale ja mám málo času, neviem či to zvládnem. budem pri pc ráno okolo 7,30 veľmi ďakujem, aj dám svoje tel. číslo. a potom zavolám ja. pevnú linku mám celý deň zdarma. strašne moc díky.
liba2
25.03.08,18:13
človiečik
25.03.08,19:17
ďakujem krásne, preštudujem a zajtra dám ráno dotaz a ozvi sa mi prosím ťa.hlavne mi nie je jasné zaúčtovanie dph, to ma straší celý čas - v pú.prosila by som o polopatistické vyjadrenie. a tá baba je na tom ako ja - tiež opravujem kiksy po super účtovníčke. a mám infarktové stavy. je ale divné že účtuje v "DOS-e" a ako sama hovorí - všetko sa dá napasovať. ale ja to chcem poriadne a správne. ďakujem.teda myslela som zaúčtovanie dph na internom doklade už výslednú sumu - s daň.úradom, každý mesiac.
Ľuba
26.03.08,05:05
ale áno, neviem si pomôcť s programom. napr: baba čo mi ho nastavovala mi urobila predpis na dph ako ho zaúčtovať do interných dokladov, ale mne sa to nezdá, lebo mi to nesadlo...

Tu je link:
www.porada.sk/t41323-dph-zauctovanie.html

Jedná sa síce o tému v Pohode, ale pointa je tá istá.
človiečik
26.03.08,05:47
ďakujem ľubka, zvládla som to, mala som tam prednastavené zúčtovanie s daň.úradom iný účet než som ho dávala ja.teraz potrebujem zase poradiť čo so stratou 431 z min. roka. a hlavne ako ju zase rozúčtovať. niekde som čítala, že ju treba na konci roka previesť na iné účty, ja neviem, myslím si že by sa mohla 1/4 odpočítať v DP. a potom ešte otázka, dá sa v money s 3 keď nemám zavedenú kartu majetku iba preúčtovať int.dokl. obstaranie na zaradenie - keďže nemám prvotné doklady a v karte majetku treba vypisovať rôzne údaje..... diky
liba2
26.03.08,06:59
ďakujem ľubka, zvládla som to, mala som tam prednastavené zúčtovanie s daň.úradom iný účet než som ho dávala ja.teraz potrebujem zase poradiť čo so stratou 431 z min. roka. a hlavne ako ju zase rozúčtovať. niekde som čítala, že ju treba na konci roka previesť na iné účty, ja neviem, myslím si že by sa mohla 1/4 odpočítať v DP. a potom ešte otázka, dá sa v money s 3 keď nemám zavedenú kartu majetku iba preúčtovať int.dokl. obstaranie na zaradenie - keďže nemám prvotné doklady a v karte majetku treba vypisovať rôzne údaje..... dikyNajskôr si urob daň. priznanie. Ak ti v ňom vyjde daň, tú ešte zaúčtuj. Ak ti vyjde strata, o nej sa neúčtuje.
Ak píšeš o HV = strate za r. 2006, tak tú v 12/07 preúčtuj na 429.
Ak o HV = strate za r. 2007, o tom budeš účtovať až v r.2008 na účet 429.
človiečik
26.03.08,07:45
a zaúčtujem ju do interných dokladov na účty 591/341 ?dúfam že áno, trápim sa s tými inter dokladmi ako pako. asi je tento program vynikajúci, ale pre mňa je zatiaľ neprehľadný a ešte sa stále učím a asi potrebujem očného....:-)
zuzkic
14.06.08,21:04
chcela som sa spytat , ci by nebolo mozne sa dohodnut na nejakom malom skoleni resp.zauceni do Money S3,som uplný začiatočník, z BA
Fato2008
14.02.09,05:45
Robím s MoneyS3 no som z BA. Potrebuješ niečo poradiť s programom?



Ahoj.
Prosim ta Jessica, alebo ktokolvek, potrebujem zohnat niekoho, kto by bol ochotny pre moju prijatelku spravit skolenie v Money S3. Potrebujeme to surne. Samozrejme za to nechceme zadarmo. Vopred dakujem za pomoc.