ojka
26.03.05,12:40
Mám len takú malú otázočku, robím daň. priznanie A a v oddieli 5 vypisujem úhrn povinného poistného. Teraz neviem či tam mám dať aj poistné ktoré som zaplatila v januári 2005 za december 2004 alebo nie. Lebo mne sa zdá, že keď mi dávali potvrdenie zo mzdy tak to tam bolo celé. A toto poistné som si platila sama. Jedná sa o brig. činnosť nad 3000,- Ak viete pomôžte. Díky
vladan
26.03.05,11:46
Mám len takú malú otázočku, robím daň. priznanie A a v oddieli 5 vypisujem úhrn povinného poistného. Teraz neviem či tam mám dať aj poistné ktoré som zaplatila v januári 2005 za december 2004 alebo nie. Lebo mne sa zdá, že keď mi dávali potvrdenie zo mzdy tak to tam bolo celé. A toto poistné som si platila sama. Jedná sa o brig. činnosť nad 3000,- Ak viete pomôžte. Díky
je to poistné za december zaplatené do 31.1.2005, do daňové priznania za rok 2004 určite patrí
Yvvetta
26.03.05,11:48
Mzda za 12/2004 bola zúčtovaná a vyplatená do 31. 01. 2005. Určite tento odvod patrí so r. 2004. Veď aj na potvrdení od zamestnávateľa je ten odvod uvedený za rok 2004
ayya
26.03.05,12:55
Yvvetta, Vladan ... prosím,
mám podobný prípad ako Ojka. Plánovala som to neuviesť. Ako sa to dá zdokladovať? Priložením kópie poštovej poukážky? Myslela som si, že typ A je iba jednoduché pospočítavanie potvrdení od zamestnávateľov.
Yvvetta
26.03.05,13:16
Nerozumiem Ayyka tvojej otázke. Akú poštovú poukážku chceš pripojiť ???

Keď robíš A-priznanie musíš mať povrdenia od všetkých tvojich zamestnávateľov o zúčtovaných daniach za rok 2004.
ayya
26.03.05,14:10
:-)
ako si ma pekne nazvala, vďaka ...
Ojka píše, že ona si zaplatila poistné sama - tzn., že tú sumu nemá uvedenú v potvrdeniach od zamestnávateľov. Tak ju nejakým spôsobom musela uhradiť, buď prevodom zo svojho účtu, alebo inak. Ja tu mám v jednom prípade "samozaplatenie" v januári poštovou poukážkou.
Na to som sa pýtala, že ako zdokladovať úhradu poistného, keď vo vysvetlivkách píšu, že sa tam uvádzajú údaje IBA z potvrdení od zamestnávateľov.
:-)
Už som premýšlala, že by som prípadne vyplnila "béčko", ale ani tam som nenašla "správne" okienko.
Yvvetta
26.03.05,14:23
A za rok 2004 máš len príjmy zo závislej činnosti ?

Čo si platila šekom aké odvody ?
ayya
26.03.05,14:25
To nie je moje DP. Požiadali ma o pomoc pri vyplnení. A je to asi presne taký prípad, ako píše v prvom príspevku ojka.
:-)
Yvvetta
26.03.05,14:28
Tak neporadím. Neviem presne o čo ide.
ayya
26.03.05,14:34
Aj tak vďaka, snáď sa ozve do stredy niekto, kto už vyriešil podobný prípad. :-) Dám si zatiaľ túto tému medzi sledované :-)
vladan
26.03.05,17:18
Aj tak vďaka, snáď sa ozve do stredy niekto, kto už vyriešil podobný prípad. :-) Dám si zatiaľ túto tému medzi sledované :-)
Ayyka, ja som mala minulý rok taký prípad, že zamestnanec si (to je jedno z akého dôvodu) zaplatil sám zdravotné poistné ... priniesol mi potvrdenie zo zdravotnej poisťovne a ja som mu to dala do ročného zúčtovania ... takže odporúčam zájsť na zdravotnú poisťovňu a pýtať si potvrdenie o zaplatenom poistnom, a to potom priložiť k daňovému priznaniu a samozrejme odvod na zdravotné poistenie uviesť v kolonke povinné odvody (alebo nejak tak sa tá kolonka volá)
Marta V
26.03.05,20:05
Ak som dobre pochopila,jedna sa o studenta, ktory mal prijem nad 3000 Sk a platil si sam poistne do zdravotnej poistovni.Podla mna to treba dat do danoveneho priznania A medzi povinne poistne, ako keby bolo zrazene zo mzdy.A ako prilohu dat postovu poukazku ako doklad o zaplatení.
Zuzka
26.03.05,20:07
Prílohu by som dala iba fotokópiu. Originál patrí jemu.
ondrejvla
26.03.05,20:13
Súhlasím so Zuzkou. Keď máš ako prílohu potvrdenie od zamestnávateľov, tak máš zároveň ako potvrdenie fotokópiu zaplatenia platby do zdrav.poisťovne.
Marta V
26.03.05,20:13
Jasne, ale pri odovzdaní DP treba zobrat aj original k nahliadnutiu.Danovaci si to overia a vratia.
ondrejvla
26.03.05,20:15
Jasne, ale pri odovzdaní DP treba zobrat aj original k nahliadnutiu.Danovaci si to overia a vratia.
Súhlasím, môžu si ho pýtať.
vladan
27.03.05,07:45
... čo ak daňové priznanie odosielam poštou? ... čo potom? ... na tlačive A je uvedené, že kópie potvrdení od zamestnávateľov sú prílohou DP ... nič o origináloch k nahliadnutiu :eek:
ojka
29.03.05,11:31
Ja som platila poistné do VŠZP z maminho účtu, takže som sa pýtala čo mám doložiť a oni žiadajú kópiu výpisov z účtu. Tak som to pekne prefotila povystrihovala a nalepila na A4. Hoci sa na mňa daňovníčky pozerali ako na "blázna" myslím si, že som si splnila povinnosť. Uvidím čo bude za rok či mi príde list z DÚ alebo nie. Ak nie tak OK. Ahojte