Magda
25.03.08,14:53
SZČO má bankový účet, na tento účet mu prichádzajú príjmi za služby, výber robí bankomatovou kartou pre vlastnú potrebu. Tieto výbery účtujeme na priebežnú položku-príjem.Je to správne?
Zoltán Kovács
25.03.08,13:55
SZČO má bankový účet, na tento účet mu prichádzajú príjmi za služby, výber robí bankomatovou kartou pre vlastnú potrebu. Tieto výbery účtujeme na priebežnú položku-príjem.Je to správne?

Účtuj ako osobná spotreba. Ak to účtuješ na priebežnú položku tak by sa to malo objaviť aj v pokladni ako príjem.
Timka1
25.03.08,13:56
Môže byť aj na priebežnú položku, ale správnejšie je, ak vyberá peniaze pre vlastnú potrebu zaúčtovať to tiež takto ako osobná spotreba.
tinaM
25.03.08,13:56
Môže to byť aj cez prieb.položky -dotácia do pokladne, alebo výber pre osobnú potrebu - výdaj neovpl.ZD.
Magda
25.03.08,14:09
Ďakujem za dobrú radu a pomoc
Ibaka
06.06.08,06:58
Nadviažem na túto tému: chcem previesť na isý čas peniaze z podnikateksého účtu na účty s lepším zhodnotením alebo do podielových fondov. Ako zaučtujem, tiež ako VNZD a to je všetko? Alebo je potrebné účtovať ako pôžičku a aj v inej knihe napr pohľadávok a pod? - v jednoduchom účtobníctve.
KvetkaK
06.06.08,07:04
Nadviažem na túto tému: chcem previesť na isý čas peniaze z podnikateksého účtu na účty s lepším zhodnotením alebo do podielových fondov. Ako zaučtujem, tiež ako VNZD a to je všetko? Alebo je potrebné účtovať ako pôžičku a aj v inej knihe napr pohľadávok a pod? - v jednoduchom účtobníctve.
Ak tie peniaze chce investovať ako súkromná osoba, tak by som to účtovala ako osobnú spotrebu VNZD.
kirtida
08.06.08,16:43
Dobrý večer, má potom na konci roka suma z osobnej spotreby vplyv na možnosť zníženia základu dane na danovníka? /tých 96 000 cca/
waitinka7
08.06.08,16:45
nie
kirtida
08.06.08,17:28
Dakujem za odpoved. Porada a poraďaci su super.;):D
marijko
12.07.09,09:41
Pri dotacii pokladne z uctu SZCO (podnikatelskeho) je potrebe vyrabat interne doklady?
Robim to takto:
vyberam kartou a vkladam do pokladne.
V den vyberu zauctujem vyber z banky "priebezne polozky vyber"
V den vkladu zauctuje vklad do pokladne "priebezne polozky vklad"
Vyrobim si prijmovy pokladnicny doklad o tom ze som vlozil peniaze a prizvaknem k nemu listok z bankomatu.

Je to spravne? Netreba vyuzivat Interne doklady?
bv_alexandra
12.07.09,10:02
Pri dotacii pokladne z uctu SZCO (podnikatelskeho) je potrebe vyrabat interne doklady?
Robim to takto:
vyberam kartou a vkladam do pokladne.
V den vyberu zauctujem vyber z banky "priebezne polozky vyber"
V den vkladu zauctuje vklad do pokladne "priebezne polozky vklad"
Vyrobim si prijmovy pokladnicny doklad o tom ze som vlozil peniaze a prizvaknem k nemu listok z bankomatu.

Je to spravne? Netreba vyuzivat Interne doklady?
áno takto je to správne nie je potrebný ID;):)
veronikasad
12.07.09,10:04
Pri dotacii pokladne z uctu SZCO (podnikatelskeho) je potrebe vyrabat interne doklady?
Robim to takto:
vyberam kartou a vkladam do pokladne.
V den vyberu zauctujem vyber z banky "priebezne polozky vyber"
V den vkladu zauctuje vklad do pokladne "priebezne polozky vklad"
Vyrobim si prijmovy pokladnicny doklad o tom ze som vlozil peniaze a prizvaknem k nemu listok z bankomatu.

Je to spravne? Netreba vyuzivat Interne doklady?
Pri výbere hotovosti z bankomatu je to správne účtovanie. Pokial by si platil bankomatovou kartou napr. za PHM, účtuješ to cez interný doklad
Zdenka175
12.07.09,10:10
Pri výbere hotovosti z bankomatu je to správne účtovanie. Pokial by si platil bankomatovou kartou napr. za PHM, účtuješ to cez interný doklad
trochu si to poplietla , nezdá sa ti?
Výber kartou a vklad do podkladne - deň výberu je výber z banky a priebežné položky príjem. v deň vkladu vklad do pokladne a výber priebežne tak si myslím.:)
marijko
12.07.09,10:15
Bolo to myslena nasledovne - priklad:
1.2.09 - banka vyber = vydaj na priebezne polozky (41)
1.2.09 - poklad vklad = prijem z priebeznych poloziek (42)

uctovane v MRP
Zdenka175
12.07.09,10:23
Akoby to malo byť správne zaúčtované úhrada PHM bankom.kartou?dik
Orsz
12.07.09,10:31
Akoby to malo byť správne zaúčtované úhrada PHM bankom.kartou?dik

Účtuje sa cez priebežné položky, pri zúčtovaní na bankovom výpise sa účtuje výdaj - priebežná položka. A potom interným dokladom /možno ho nazvať zúčtovací doklad platieb kartou/ a urobí sa cez 2 zápisy: 1. zápis: príjem - priebežné položky, 2.zápis: nákup materiálu - PHL, resp. aj DPH, pokiaľ je platcom DPH.
marijko
12.07.09,10:37
ten doklad treba aj fyzicky vyrobit/vytlacit ci staci zapis v pen. denniku?
Anja111
12.07.09,10:53
ten doklad treba aj fyzicky vyrobit/vytlacit ci staci zapis v pen. denniku?
Zápis v denníku nestačí. ID treba aj vytlačiť...
marijko
12.07.09,11:07
Zápis v denníku nestačí. ID treba aj vytlačiť...
ako to vyrobim v systeme MRP? v pomoci MRP sa nic take nepise ...
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=329 (mhtml:{688753CF-62F7-4DD5-B678-91C10D79F2C2}mid://00000082/!x-usc:http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=329)
Anja111
12.07.09,11:23
ako to vyrobim v systeme MRP? v pomoci MRP sa nic take nepise ...
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=329 (mhtml:{688753CF-62F7-4DD5-B678-91C10D79F2C2}mid://00000082/!x-usc:http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=329)
V JU postupujem nasledovne: Zaúčtujem ID, dám výstupy, kliknem na (účty) nepeňažné a doplním označenie a číslo dokladu, dám vytlačiť, podpíšem, založím...
Nie je to úplne klasický ID, ale myslím si, že dostatočne nahrádza rukou vypísaný ID, nakoľko má všetky potrebné náležitosti.
marijko
12.07.09,12:19
dakujem
serena
25.01.10,10:32
Este raz:
1. Vyber z bu = vydaj bu + prijem prieb.pol.
2. Vypis z bu = vydaj prieb.pol. + prijem hot.

Netreba este aj do PNZD a VNZD?
serena
25.01.10,11:02
Este raz:
1. Vyber z bu = vydaj bu + prijem prieb.pol.
2. Vypis z bu = vydaj prieb.pol. + prijem hot.

Netreba este aj do PNZD a VNZD?


Ked zapisem tak, ako som pisala hore /1.a 2./, tak pri kontrole mi PD nesedi: malo by byt :PRhot + PRbu + PRPrieb.Pol - POZD - PNZD = 0
Moj vysledok nie je 0.
hanelie
25.01.10,11:09
výber z účtu - príjem na priebežné položky VNZD
vklad do pokladne - výdaj z priebežných položiek PNZD
serena
25.01.10,11:18
výber z účtu - príjem na priebežné položky VNZD
vklad do pokladne - výdaj z priebežných položiek PNZD


Ked urobim tak, ako pises, ani vtedy nevyjde kontrola na 0. /prhot+prbu+prpriebpol - pnozd-pozd = 0/ Ten vzorec je spravny?
hanelie
25.01.10,11:23
POZD tam nie je

lopatisticky: máš v banke 100€ - urobíš výber VNZD/100€/- účtovne je teraz 100€ prijatých "na ceste"
prídeš domov :) , t - vyberieš z pomyslenej cesty a vložiš do pokladne PNZD/100€ / môžeš aj fyzicky /

priebežné položky 0
banka 0
pokladňa 100€
serena
25.01.10,19:27
Stiahla som tabulku z dokumentov na PD a tej tabulke na konci je kontrola. A ked nahodim tak. ako hovorite, pisete, tak mi tam na konci vyskoci ta suma, co vyberiem z banky. Nechapem to.
serena
26.01.10,08:54
Stiahla som tabulku z dokumentov na PD a v tej tabulke na konci je kontrola. A ked nahodim tak. ako hovorite, pisete, tak mi tam na konci vyskoci ta suma, co vyberiem z banky. Nechapem to.


:(Pomoze mi niekto? Prosiiim!:(
Zdenka175
29.01.10,06:24
:(Pomoze mi niekto? Prosiiim!:(
Keď sa vyberá z účtu 10E tak nasleduje:
Na účte VNZD výber z účtu a to je príjem PP /to urobí počítač/
V pokladni PNZD a to je výdaj z PP / to urobí počíťač/
Praktický urobíš len 2 operácie. Pochopila si už?
rodina1
29.01.10,06:30
:(Pomoze mi niekto? Prosiiim!:(
V príspevku č. 25 ti to dobre napísala hanelie:
Teda: ešte raz: výber z banky - príjem na priebežné položky (účtuješ, keď máš výpis z banky)
- príjem do pokladne - výdaj z priebežných položiek
Nie je to nič ťažké.
serena
29.01.10,14:43
V príspevku č. 25 ti to dobre napísala hanelie:
Teda: ešte raz: výber z banky - príjem na priebežné položky (účtuješ, keď máš výpis z banky)
- príjem do pokladne - výdaj z priebežných položiek
Nie je to nič ťažké.


Takze:
10.12.: vyber= vyd bu a pr.pol.prij.
31.12.vypis: hot.prij. a pr.pol.vyd. Do VNZD a do PRNZD nic nepisem?
Uz som z toho hotova.
Zdenka175
29.01.10,15:18
Takze:
10.12.: vyber= vyd bu a pr.pol.prij.
31.12.vypis: hot.prij. a pr.pol.vyd. Do VNZD a do PRNZD nic nepisem?
Uz som z toho hotova.
Veď som ti už vyššie napísala ako to má byť.
Výber z účtu - Dá sa výdaj na PP - Znamená to výdaj z účtu a príjem PP to dopisuje program. Čiže si urobila len jeden zápis.
Príjem pokladňa - Príjem z PP - Znamená príjem v pokladni a výdaj z PP. Tiež len jeden zápis.
Vyšlo ti to takto? Nahoď si jeden výpis. Mne to vždy sedí s výpisom z BU a PP sú 0.

Tieto prevody NOZD . Už nič nikde nepíšeš.
serena
29.01.10,19:30
Veď som ti už vyššie napísala ako to má byť.
Výber z účtu - Dá sa výdaj na PP - Znamená to výdaj z účtu a príjem PP to dopisuje program. Čiže si urobila len jeden zápis.
Príjem pokladňa - Príjem z PP - Znamená príjem v pokladni a výdaj z PP. Tiež len jeden zápis.
Vyšlo ti to takto? Nahoď si jeden výpis. Mne to vždy sedí s výpisom z BU a PP sú 0.

Tieto prevody NOZD . Už nič nikde nepíšeš.

Ja PD robim v exeli. Dakujem Ti velmi pekne za odpovede.:o:o:o