dorwin
25.03.08,18:43
Ahojte,

Bol som ako konatel s.r.o. (nie som zamestnanec) na SC. Trvala 5 dni a isli sme cez Rakusko, Nemecko, Holandsko, Belgicko a Francuzsko.
Cez Rakusko, Nemecko a Holandsko sme len prechadzali.

Neviem presne ale casy prechodov hranic.
Viem, ze v tychto krajinach su nahrady 45Eur na den + 40% vreckove = 63Eur na den.
Mozem si spravit "kumulativny" cestovny prikaz, kde uvediem prekrocenie hranic SR v nedelu, medzi tym len datumovo krajiny (AT -> D ->NL->BE->FR->D->AT) a opat prekrocenie hranic so SR v dalsiu nedelu?
Nahrady by som dal:
Ne: SK -> 0, sme boli na slovensku menej, hned sme isli cez hranice
AT prekrocenie hranic 20:45
PO,UT,ST,STV,PI = 45Eur*5 + 18Eur*5
NE = hranica AT-SR 13:12 => 45Eur + 18Eur
SK - menej ako 5 hodin (4hod)

takze by som uviedol do cestaku potom len vyslednu sumu v eurach (pri druhej nedeli ked prekracujeme hranice SR? pripade rozpisane ako som uviedol. nie na kazdu krajinu extra.

mozem to tak spravit?

ESTE DOPLNAM:
podla zakona o cestovnych nahradach:
§ 13(5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.

to znamena, ze ked prechadzam cez viac krajin tak sa stravne nekumuluje, aj ked som mimo SR?
Sli sme takto:
00:00 - nemecko
10:20 - vstup do Holandska
10:50 - vstup do Belgicka
15:15 - vstup do Francuzska
ako zratat cestovne? Mozem brat len Nemecko (50%), kedze som tam bol najdlhsie? alebo mozem dat celych 45Eur?


A potom som mal stretnutie v Belgicku, ale spali sme vo Francuzsku tam sa to tiez nekumuluje, ale sa berie podla toho, kde som bol dlhsie, ci vo FR alebo v BE?

dakujem