lubica100
25.03.08,19:31
Ahojte všetci. Chcela by som vedieť, či existuje nejaké nepísané pravidlo pomeru prevádzkovej réžie k nakúpenému tovaru. ....teda, ci je to 10%, 20% atd. Poradí niekto? Vďaka.
Zoltán Kovács
25.03.08,18:34
Ahojte všetci. Chcela by som vedieť, či existuje nejaké nepísané pravidlo pomeru prevádzkovej réžie k nakúpenému tovaru. ....teda, ci je to 10%, 20% atd. Poradí niekto? Vďaka.

Nič také neexistuje, aspoň neviem o tom.
betka
25.03.08,18:34
Neexistuje. Ak začínam s niečím "podnikať" mám zvýšenú prevádzkovú réžiu.

Ak máte vysokú réžiu, a nákup nízky, obhájiť si to musíte vedieť, a potom sa nie je čoho báť:)
lubica100
25.03.08,18:54
Ked zacinam podnikať, tak jasné že réžia je vyššia, ale mala som na mysli bežnú prevádzku, bez akýchkoľvek dramatických výkyvov:)

Inak ked Vas uz mam na "drate" existuje nejaka minimalna marza na vlastne výrobky v jednoduchom účtovníctve? Počula som, že pri daňovej kontrole kontroluju vraj aj to, že ak vraj nemaš minimálne 100% na vlastnej výrobe, tak je to podozrivé. Je na tom niečo pravdy?
Zoltán Kovács
25.03.08,19:37
Ked zacinam podnikať, tak jasné že réžia je vyššia, ale mala som na mysli bežnú prevádzku, bez akýchkoľvek dramatických výkyvov:)

Inak ked Vas uz mam na "drate" existuje nejaka minimalna marza na vlastne výrobky v jednoduchom účtovníctve? Počula som, že pri daňovej kontrole kontroluju vraj aj to, že ak vraj nemaš minimálne 100% na vlastnej výrobe, tak je to podozrivé. Je na tom niečo pravdy?

mimotemy Agentúra JPP funguje.

Nikde nemáš zákonom dané, že na vlastné výrobky musíš dávať 100% maržu. Chcel by som vidieť potom ako by napríklad pekáreň predával chlieb za 45,- Sk a rožok za 4,- Sk.
Ninna
25.03.08,19:46
Ked zacinam podnikať, tak jasné že réžia je vyššia, ale mala som na mysli bežnú prevádzku, bez akýchkoľvek dramatických výkyvov:)

Inak ked Vas uz mam na "drate" existuje nejaka minimalna marza na vlastne výrobky v jednoduchom účtovníctve? Počula som, že pri daňovej kontrole kontroluju vraj aj to, že ak vraj nemaš minimálne 100% na vlastnej výrobe, tak je to podozrivé. Je na tom niečo pravdy?
http://www.porada.sk/t51834-co-mi-nepreslo-danovou-kontrolou.html
klik sem