Olivia6
25.03.08,18:53
Dobrý deň...mám otázku na mamičky...Podstupovali ste pred plánovaným tehotenstvom nejaké testy a vyšetrenia? Napr vyšetrenie štítnej žľazy, vaječníkov a podobne, príp. či ste istý čas predtým užívali vitamíny (kys.listová, B, E vit.) alebo ste to nechali na prírodu. Ďakujem.
dancika
26.03.08,06:09
Ziadne vysetrenia, ziadne stresy, len pohoda :) A z vitaminov odporucam listovu, ale pri pestrej strave bohatej na zeleninu to nie je nutne. Ja som nebrala nic, az pocas tehu vitaminy.
Zelam vela zdaru a nech pride potom na svet krasne zdrave dietatko :)
ketums
26.03.08,07:44
ja som tiež nepodstúpila žiadne vyšetrenia, nechala som to na prírodu a ale strala som sa o seba vlastne o bábo v tehotenstve...
Záleži možno aj na veku, ale o tom nič nepíšeš. Ak si mladá (do 30 podľa mňa je akékoľvek riziko minimálne...
a tiež musíš sama vedieť ako sa cítiš...
Kuzelnicka
26.03.08,07:44
Ja som to nechala na prirodu:), nebrala som ziadne vitaminy ani nic podobne.
belanka
26.03.08,17:39
Ja som tehotenstvo síce plánovala a hneď to aj vyšlo,ale vyšetrenia al.niečo také som nepodstúpila.Sme obaja zdraví,na kontroly na gyndu chodím pravidelne a bolo to v 27 rokoch,čo nie je tak veľa.
evka-janekova
27.03.08,05:46
aj ja sa pridám.
Tehotná som bola v 19, dosť skoro, myslela som si ze moje telo bude nejakým spôsobom protestovať. Aj som rozmýslala, ze si kupim vitamíny, lebo som bola dost unavená.
Mama ma odhovorila, ze načo umeliny do seba pchať, papala som vela zeleninky a ovocia a mam krásneho zdravého chlapčeka.;)

Vyšetrenia som podstúpila bežne, teda odber krvi na hepatitídu, HIV a tak. Štítnu žľazu ani nic podobné mi nevyšetrovali. Myslím si, že ked sú s tým nejaké problémy.

V kazdom prípade, držim všetkým mamičkám v očakávaní palce. :):):)
lubicaha
27.03.08,10:40
No ja mam dve slečny 12 a 8 ročnu.A počas tehotenstva som nebrala žiadne vitaminy ,snažila som sa jesť vela čerstveho ovocia a zeleniny.
Noa teraz sa už niekolko mesiacov snažime o dalšie babetko,zatial bezuspešne a preventivne uživam kys.listovu.myslim že s tou nič nepokaziš:)
Olivia6
27.03.08,10:50
ďakujem Vám všetkým za rady, niet nad praktické znalosti...Mám síce do 25 rokov a dieťatko je zatiaľ v štádiu plánovania, ale pozastavila som sa nad otázkou, či hľadať nejaké telové nedostatky alebo sa snažiť čisto prirodzene, pretože aj nejaká následná liečba by mohla viac uškodiť prívodom rôznych liekov a pod...Takže stavím na Vaše rady a spoľahnem sa na zdravé jedlo a oddych. :---
natalycom
27.03.08,11:04
Ja som brala Acidofolan - kyselinu listovú. Dala mi to kamoška, že to je dobré na plánované rodičovstvo a udržanie plodu. Musím povedať, že po nejakom čase pokusov sa nám to podarilo práve ked som už asi 3týždne brala Acidofolan každý deň.

Vyšetrenia žiadne špeciálne iba klasické preventívne prehliadky a bolo to po 30tke.

Takže vrelo odporúčam :-)