Peterika
25.03.08,19:41
Prosím pekne - nemá z Vás niekto poruke zmluvu na predaj zásob z prevádzky.
SZČO ukončila prevádzku potravín v roku 2007 a zvyšné zásoby predala fyzickej osobe / nie podnikateľ /. Nemá niekto podobnú zmluvu už urobenú?
Zoltán Kovács
25.03.08,18:42
Obyčajná kúpna zmluva, kde ako prílohu by som priložil súpis tovaru.
Peterika
25.03.08,18:59
Obyčajná kúpna zmluva, kde ako prílohu by som priložil súpis tovaru.
áno- kúpno - predajná zmluva, no veď len ja momentálne žiadnu nemám pri sebe / na druhom PC/
a to by som musela sadnúť do auta, preto žiadam o pomoc
Zoltán Kovács
25.03.08,19:05
áno- kúpno - predajná zmluva, no veď len ja momentálne žiadnu nemám pri sebe / na druhom PC/
a to by som musela sadnúť do auta, preto žiadam o pomoc

A čo tak hladať v dokumentoch.
Peterika
25.03.08,19:08
A čo tak hladať v dokumentoch.
však kukám...........
Zoltán Kovács
25.03.08,19:14
však kukám...........

A, nenašla?


http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=265
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=489


Obe sú kúpne zmluvy, treba trošku upraviť.
Peterika
25.03.08,19:16
však kukám...........
......už mám. Ďakujem

Je tu na porade.



Vďaka moc !!!!!! Si rýchlejší a máš prehľad.
veronikasad
25.03.08,19:17
Prosím pekne - nemá z Vás niekto poruke zmluvu na predaj zásob z prevádzky.
SZČO ukončila prevádzku potravín v roku 2007 a zvyšné zásoby predala fyzickej osobe / nie podnikateľ /. Nemá niekto podobnú zmluvu už urobenú?
Nevidím dôvod, prečo by mala potraviny pre nepodnikateľa po skončení podnikania predávať na základe nejakej zmluvy. Ku dňu ukončenia živnosti urobí inventúru, v DP za rok 2007 upraví základ dane v zmysle § 17 a týmto to považujem za vysporiadané.

------
Veronika
Zoltán Kovács
25.03.08,19:20
Nevidím dôvod, prečo by mala potraviny pre nepodnikateľa po skončení podnikania predávať na základe nejakej zmluvy. Ku dňu ukončenia živnosti urobí inventúru, v DP za rok 2007 upraví základ dane v zmysle § 17 a týmto to považujem za vysporiadané.

------
Veronika

Nemôžme poznať pohnútky podnikateľa, ktoré ho viedli k takémuto kroku.
Peterika
25.03.08,19:32
Nemôžme poznať pohnútky podnikateľa, ktoré ho viedli k takémuto kroku.
OK, ja s tebou súhlasím ale on to chce predať a ja mu v tom nebudem brániť - vysvetľovala som mu zdaniteľný príjem, ale keď ten príjmový doklad chce v účtovníctve- tak.../ ja mu tam dám ešte k tomu tú zmluvu a nech ju podpíše aj ten pán kupujúci / a neskončil podnikať on má ešte iné prevádzky no nekomentujem, ešte, že ho robím len raz ročne.............možno budem účtovať za rok 2008 úver