tigy
25.03.08,19:58
Dobry den,

neviem nikde najst nejake usmernenie, kde mam vykazat hodnotu z r. 22 (G) vysledovky z predchadzajuceho uctovneho obdobia (tvorba rezerv), ked v novom vykaze uz nie je.
Zatial som to dala tiez na r.22 (G), aj ked tam konkretne tento ucet nie je napisany, lebo sa mi to zda najlogickejsie a najprehladnejsie, lebo ak by som to rozpisala na jednotlive nakladove ucty, ktorych sa ta tvorba rezervy tykala, uplne tym zmenim suvahu z minuleho roku.
Nemyslim, ze by sa z udajov predchadzajuceho roku, ktore sa na vykazoch uvadzaju, nejako extra strielalo, ale aj tak by som poprosila o vas nazor.

Dakujem
Zoltán Kovács
25.03.08,19:00
Dobry den,

neviem nikde najst nejake usmernenie, kde mam vykazat hodnotu z r. 22 (G) vysledovky z predchadzajuceho uctovneho obdobia (tvorba rezerv), ked v novom vykaze uz nie je.
Zatial som to dala tiez na r.22 (G), aj ked tam konkretne tento ucet nie je napisany, lebo sa mi to zda najlogickejsie a najprehladnejsie, lebo ak by som to rozpisala na jednotlive nakladove ucty, ktorych sa ta tvorba rezervy tykala, uplne tym zmenim suvahu z minuleho roku.
Nemyslim, ze by sa z udajov predchadzajuceho roku, ktore sa na vykazoch uvadzaju, nejako extra strielalo, ale aj tak by som poprosila o vas nazor.

Dakujem


Tu je téma ktorú hladáš:

http://www.porada.sk/t43164-rezervy-po-novom.html
tigy
25.03.08,19:09
Tu je téma ktorú hladáš:
...


Lenze tam sa pise len o tom, ako sa rezervy uctuju po novom.
Ja na konci roku 2007 uz pravdaze na ucte 552 nemam ziaden zostatok, ale v roku 2006 tam bol a vykazoval sa na riadku 22. Lenze ked teraz opisujem do noveho vykazu do stlpca 2 udaje z roku 2006, tak tento zostatok nemam kam zapisat.
tuta
25.03.08,19:12
V starom výkaze si to mala na riadku 22. Do nového výkazu to uvedieš v riadku 13,
Rozalka
25.03.08,19:13
Lenze tam sa pise len o tom, ako sa rezervy uctuju po novom.
Ja na konci roku 2007 uz pravdaze na ucte 552 nemam ziaden zostatok, ale v roku 2006 tam bol a vykazoval sa na riadku 22. Lenze ked teraz opisujem do noveho vykazu do stlpca 2 udaje z roku 2006, tak tento zostatok nemam kam zapisat.
Pridávam prevodový mostík, je od Mudroša, neviem link, mám ho v PC
tigy
25.03.08,19:19
Pridávam prevodový mostík, je od Mudroša, neviem link, mám ho v PC

Ach jo, takze rozpisat podla nakladov, tomu som sa chcela vyhnut :)
Ten prevodovy mostik, to je z nejakeho usmernenia danoveho uradu alebo ministerstva, alebo....? Nechcem to spochybnovat, len ci je to oficialne?
Rozalka
25.03.08,19:26
Oficiálne to nie. ALE: toto spravil veľmi šikovný účtovník (Mudroš) a môžeš podľa toho postupovať.
tigy
25.03.08,19:28
Oficiálne to nie. ALE: toto spravil veľmi šikovný účtovník (Mudroš) a môžeš podľa toho postupovať.

OK :)

Dakujem velmi pekne a pekny zvysok vecera prajem!