piedro999
25.03.08,20:19
Dobrý deň chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s Dvd rekorderom.Mam upc a ked chcem nahravat nejaky program zo satelitu mozem nahravat iba ten program ktory sledujem..nedalo by sa nejako nahrat do rekorderu kazda stanica zvlast aby som mohol sledovat program a iny aby nahraval...dakujem za pomoc
chlap
25.03.08,21:08
Teoreticky by to malo ísť, ak by bol UPC prijímač prepojený s DVD Rekordérom SCART káblom. Potom by sa mali dať na DVD naladiť všetky kanály zo satelitu ....... teoreticky. Prakticky to musí overiť niekto, kto to má odskúšané - čo ja nie som.
zahor
25.03.08,21:39
to zalezi na viac faktoroch. viac menej je to len teoreticka otazka hlavne pri chceni sledovat iny kanal upc pocas nahravania z upc ..... pretoze programy volis na satelite. cize by si potreboval satelit s dvomi tunermi(primacmi) s 2-mi dekodermi. zaujimava situacia by tiez nastala ak by si chcel pozerat program na inom satelite a mal by si elektricky natacanu parabolu:D. existuju dvd rekordery s dvomi tunermi ... ale na analogove terestrialne vysielanie (kedze to az tak nesledujem mozno su uz aj digitalne ale zase len DVB-T cize nekodovane). nenasiel som ze by UPC ponukali nieco ako dual box od digi-tv to by bola urcita moznost pre platene programy.
wildo
26.03.08,08:05
Nepôjdete to nijako lebo programy cez UPC, Digi Tv su kodované mam to odskúšané, nerobte si žiadne nádeje. išlo by to len cez dekodovacie zariadenie, čiže pripojiť decoder k PC, ktorý bude decodovať signal a potom je možnosť nahravať....
Stevo5
26.03.08,08:09
No pokiaľ viem tak DigiTV teraz má v ponuke dekodér ktorý umožňuje pripojiť dva televízory. Tu by bola možnosť sledovať jeden program a nahrávať iný. Pri UPC neviem.
lavi
26.03.08,19:38
pokial som sa docitala a nie su nove info, tak jedine Magio ponuka dva streamy,c o znamena jeden program mozete pozerat a druhy nahravat...

To znamena, ze ked budem mat digitalny signal a nemam dva streamy, musim digitalnu tv prepnut na analogovu a potom mozem nahravat? a este by ma zaujimalo, ci mozem nahravat pri vypnutom rekordere a TV (co pri normalnom rezime analogu je mozne, rovnako ako nahravat a pozerat zaroven rozne programy).
Vlado.s
26.11.09,19:46
Posúvam a zároveň sa pýtam: Čo s video rekordérom keď sa vypne analógové vysielanie?

Dúfam, že je nejaký spôsob ako dostať ten signál zo satelitu alebo DVB-T do VCR.
Chobot
26.11.09,21:15
Posúvam a zároveň sa pýtam: Čo s video rekordérom keď sa vypne analógové vysielanie?

Dúfam, že je nejaký spôsob ako dostať ten signál zo satelitu alebo DVB-T do VCR.

Tvoja otázka je nepresná. Káblovú televíziu prechod z analógového vysielania na digitálne neovplyvní.

Alebo sa pýtaš na situáciu, kedy chytáš signál cez terestriálnu anténu? Tak potom ti stačí k video alebo DVD rekordéru prikúpiť set-top-box (digitálny tuner) alebo kúpiť nový DVD alebo videorekordér s digitálnym tunerom (ak sa také videorekordéry vôbec budú vyrábať...:rolleyes:).
Taserda
26.11.09,21:54
Ak chceš nahrávať z UPC kúp si svoj prijímač s funkciou PVR a vlož doň kartu.Na video rekorder alebo DVD rekorder zabudni.Do 90 E dnes kúpiš sat prijímač na ktorom budeš jednu stanicu nahrávať a druhú pozerať,do nejakých 170 E prijímač ktorí nahráva naraz z dvoch staníc,podmienkou je sledovať a nahrávať z jednej frekvencie.Ak by si chcel z inej pozerať a z inej nahrávať potrebuješ prijímač dvojtunerový a to je asi 250 E.S takými funkciami existujú aj DVB-T.Na na nahrávanie ako pamäť môžeš použiť aj USB kľúč,stavané je to pre HDD.
Fero11
27.11.09,17:00
Na vyblaznenie sa a rozne srandicky s nahravanim, jedneho, dvoch pgm, cely stream ..... atd odporucam HTPC