hannahg
26.03.08,01:15
Vie mi niekto prosím poradiť ako vypísať opravné daňové priznanie typ B, ktoré chcem podať ešte do 31.03. V riadnom daňovom priznaní so mala daň, ktorú som už zaplatila a teraz neviem do ktorého riadku táto daň ide v opravnom daňovom priznaní, v ktorom mám nižšiu daň a aby mi vyšiel preplatok na dani(alebo ako to má vlastne byť)Vopred dík.:confused:
Muška
26.03.08,00:21
Vie mi niekto prosím poradiť ako vypísať opravné daňové priznanie typ B, ktoré chcem podať ešte do 31.03. V riadnom daňovom priznaní so mala daň, ktorú som už zaplatila a teraz neviem do ktorého riadku táto daň ide v opravnom daňovom priznaní, v ktorom mám nižšiu daň a aby mi vyšiel preplatok na dani(alebo ako to má vlastne byť)Vopred dík.:confused:
Opravné daňové priznanie vypíšeš, ako keby si robila riadne.
Daň , ktorú si už zaplatila na základe riadneho tam neuvádzaš.

Ak si zaplatila pôvodne menšiu daň, tak len doplatíš.
Ak väčšiu, tak si rozdiel listom požiadaj o vrátenie.
hannahg
26.03.08,07:46
Ďakujem.
dancika
26.03.08,12:50
Preplatok po opravnom DP treba ziadat od DU listom?
Mam takyto pripad - minuly rok otec podaval opravne DP za 2006, pretoze si tam nezaratal preddavok na dani, na zaklade toho ho z DU vyzvali, aby prisiel podpisat opravne DP, on prisiel, podpisal, ale peniaze naspat nedostal. Tento rok mu robim DP ja, nech v tom ma konecne poriadok. Co mam teraz urobit, napisat list so ziadostou o vratenie toho preddavku? Prip. mozem o tento preddavok znizit tohtorocnu dan? (To asi nie, ze, kedze preddavok bol zaplateny v r. 2006) Poradite? Dakujem ;)
valimeka
27.03.08,09:07
Viete mi prosim poradit - ak podam opravne dan. priznanie musim podat aj nanovo vykazy?
Dakujem
tinaM
27.03.08,09:09
Viete mi prosim poradit - ak podam opravne dan. priznanie musim podat aj nanovo vykazy?
Dakujem
Pokiaľ sa vo výkazoch nič nemenilo, netreba.
ada159
29.03.08,18:22
podala som daňové priznanie, v ktorom si SZČO neuplatnila daňový bonus na ktorý má nárok a teraz zistila, že ho neuplatňoval ani manžel. Je možné teraz podať opravné daňové priznanie v správnom znení a zaplatiť daň v správnej výške skôr ako doručí opravné priznanie alebo zaplatiť výšku dane z pôvodného priznania a rozdiel z daňového bonusu vyžiadať dodatočne
tinaM
29.03.08,19:05
podala som daňové priznanie, v ktorom si SZČO neuplatnila daňový bonus na ktorý má nárok a teraz zistila, že ho neuplatňoval ani manžel. Je možné teraz podať opravné daňové priznanie v správnom znení a zaplatiť daň v správnej výške skôr ako doručí opravné priznanie alebo zaplatiť výšku dane z pôvodného priznania a rozdiel z daňového bonusu vyžiadať dodatočne
Do 31.3.2008 t.j. v pondelok je posledný deň na podanie DP, to znamená , že do tohto termínu môže podať ešte opravné DP a daň uhradiť v ten istý deň podľa opravného DP.
Ak to nestihne, po 31.3., podať dodatočné DP a vyžiadať DB.
Daň uhradiť podľa riadneho DP do 31.3.2008.
svedia
19.03.09,17:50
Prosím, poradte mi... zistila som si malú chybku a tak musím podať opravné DP, pretože toto zlé som podala 09/03/2009. Je nejaká pokuta, keď to podám ešte riadne do konca marca??? ďakujem
Tweety
19.03.09,17:52
Prosím, poradte mi... zistila som si malú chybku a tak musím podať opravné DP, pretože toto zlé som podala 09/03/2009. Je nejaká pokuta, keď to podám ešte riadne do konca marca??? ďakujem
NIe, nie je.
durisovad
20.03.09,17:09
V pripade zistenia tej malej chyby je potrebne podat aj opraveny vykaz ziskov a suvahu alebo len opravne danove priznanie? Zatial sa mi neprihodila takato nehoda, ale clovek nikdy nevie, co sa moze vyvrbit.