schweppes
26.03.08,09:27
Ahojte potrebovala by som poradiť, čo potrebujem doložiť k nulovému daňovému priznaniu, ak dotyčný bol 4 mesiace evidovaný na úrade práce a ostatné mesiace bol dobrovoľne nezamestnaný.....
veronikasad
26.03.08,08:30
Ak počas dobrovolne nezamestnaneho odobia nemal príjem, nemusí podať DP. Ak mal príjem z dohody, treba si vyžiadať potvrdenie, ak bola zrazená daň, DU mu ju vráti.

--------
Veronika
DanielaSL
26.03.08,08:33
A kvôli čomu mu chceš potom robiť DP?
schweppes
26.03.08,08:37
neviem, ja som sa len pýtala, lebo mám zase kamaráta, ktorý pracuje v zahraničí ale len 8 mesiacov, ostatné mesiace je na úrade práce a tvrdí, že daňové priznanie podať nemusí, lebo tam za neho daň odvádzajú, a na SR nie je ani poistený zdravotne, tak si aspon nulové spraví, nerozumela som že na základe čoho...
veronikasad
26.03.08,08:39
neviem, ja som sa len pýtala, lebo mám zase kamaráta, ktorý pracuje v zahraničí ale len 8 mesiacov, ostatné mesiace je na úrade práce a tvrdí, že daňové priznanie podať nemusí, lebo tam za neho daň odvádzajú, a na SR nie je ani poistený zdravotne, tak si aspon nulové spraví, nerozumela som že na základe čoho...
To je úplne iný prípad. Aj príjem zo zahraničia sa zdaňuje na Slovensku /zdaňujú sa celosvetové príjmy/.

-------
Veronika
schweppes
26.03.08,08:41
Ale na základe čoho si on môže povedať, že ho podať nemusí, že mu to aj účtovníčka povedala..... viem, že sa zdaňujú, ale ako prišiel k tomu, že si spraví nulové, keď príjem tam mal určite vyšší.
veronikasad
26.03.08,08:43
Ale na základe čoho si on môže povedať, že ho podať nemusí, že mu to aj účtovníčka povedala..... viem, že sa zdaňujú, ale ako prišiel k tomu, že si spraví nulové, keď príjem tam mal určite vyšší.
Informácia účtovníčky je nesprávna . Nulové daňové do 31.3. by som podala iba v tom prípade ak ešte nemá potvrdenie o príjme zo zahraničia, nepožiadal o odklad lehoty na podanie DP a chce sa vyhnúť pokute. Ak potvrdenie, dostane, treba podať dodatočné DP.

--------
Veronika
DanielaSL
26.03.08,08:44
Len v prípade, že by bol rezidentom iného štátu, tak by tu nemusel podávať DP a priznať v ňom príjem zo zahraničia. Ale predpokladám, že je stále rezidentom Slovenska. Zle mu poradila účtovníčka, alebo ju on zle pochopil.
schweppes
26.03.08,08:47
Ok, to je dobrá informácia, a čo priloží ako doklad keď doklady o príjme zo zahraničia ešte nemá a prídu mu až v apríli?A to znamená, že všade v daňovom priznaní vyplní len 0 a podá ho?....
DanielaSL
26.03.08,08:49
Nech uteká rýchlo na DÚ a dohodne si odklad. Aspoň na našom už vyšli v ústrety aj na konci marca.
DanielaSL
26.03.08,08:50
Nemá ani výplatné pásky? V prípade , že nemá príjem na jednom tlačive , môže doložiť kópie výplatných pások.
DanielaSL
26.03.08,08:55
Mám skúsenosť, že živnostník pracujúci v zahraničí pribehol na konci marca na DÚ, dokonca ani žiadosť nemal napísanú . DÚ mu vyhovel.....
schweppes
26.03.08,08:57
No len neviem či tu u nás vyjdu v ústrety, a ak nie ako sa podáva to daňové priznanie nulové, a aký doklad predloží?
schweppes
26.03.08,09:00
Výplatné pásky nemá, veľa z toho príjmu je na čierno a je športovec.... v podstate by ani nevedeli, že niekde pracoval.... lebo to je kontrakt zmluva nie pracovná.... a tam bol aj komplet poistený a tu si nič neplatil, len počas tých 4 mesiacov čo bol doma na úrde práce
zlata9
26.03.08,09:09
Mám takú skúsenosť, mne nevyhoveli s odkladom, ale som podala nulové daňové priznanie, ku ktorému nebolo potrebné prikladať žiadne prílohy. Po získaní dokladov (výpatných pások) sa urobí dodatočné daňové priznanie, pričom, podľa krajiny kde pracoval (napr. Anglicko, Írsko) sa buď jedná o vyňatie príjmov a vtedy daň na Slovensku neplatí, len prizná. Alebo metóda zápočtu dane (napr. Česko).