Sandra0
26.03.08,10:37
Ahojte poradaci.Tak si opat dovolujem poziadat vas o pomoc.vyplnam danove priznanie typu B.Kde mam prijmy zo zavislej cinnosti,prijmy z podnikania a jednu proviziu za sprostredkovanie DDP vo vyske 1466 Sk.ta mi robi starosti.napisem ju do danoveho priznania ako prijem podla osobitnych predpisov a vydavky dam pausalne?Minuly rok mi totiz uctovnicka vsetky provizie zauctovala ako osobny vklad podnikatela a v danovom priznani vyplnila len prijmy zo zavislej cinnosti a z podnikania,pricom brala do uvahy len prijmy dla vystavenych faktur.co si myslim ze je velka chyba.mam podat opravne DP za rok 2006?
dakujem za pomoc.
HankaS
26.03.08,09:45
Ano provízia ide do dan.priznania ako príjem podľa osobitných predpisov a výdavky k tomu 40%, ale aj príjmy zo živnosti si musíš uplatŇovať 40%.
ČO sa týka minulého roka , podľa mňa všetky provízie treba daniť, a ak ti ich účtovníčka nedanila, tak si daj opravné daňové priznanie a doplatíš daň,
Sandra0
26.03.08,10:34
velmi pekne dakujem..mozem si uplatnovat pausalne vydavky aj ked mam prerusenu zivnost?
HankaS
26.03.08,10:55
áno na tú províziu si môžeš uplatniť paušálne výdavky 40%
Sandra0
26.03.08,11:54
takze ak tomu spravne rozumiem: budem viest JU az do datumu prerusenia zivnosti...a len na proviziu z DDP dam pausalne vydavky..mozem to takto kombinovat?
inak velmi pekne dakujem za cas a ochotu
katkaj
26.03.08,11:55
takze ak tomu spravne rozumiem: budem viest JU az do datumu prerusenia zivnosti...a len na proviziu z DDP dam pausalne vydavky..mozem to takto kombinovat?
inak velmi pekne dakujem za cas a ochotu

nie nedá sa kombinovať. Buď uplatníš na všetko skutočné výdavky alebo na všetko paušál
Sandra0
26.03.08,12:01
dobre.dakujem..asi budem musiet ostat pri pausaly..lebo na tu proviziu nemam ziadne vydavky..a este viac sa zamotam..dakujem