Dibaq
26.03.08,10:40
Ahojte.Mám taký problém v svojej práci môže mi niekto poradiť?
Pracujem v trojsmennej prevádzke začínam rannou klasika 5 dní v sobotu nariadený nadčas, pokračujem nočnou ktorá začína už v nedeľu večer zasa 5 dní a zas dalšia nočná nadčas takže pracujem 12 dní bez prastávky. Može mi niekto poradiť či mi to takto zamestnávateľ sústavne môže nariadovať a tak všetko okolo toho?Ďakujem.

A druhy problém ktorý sa zaviedol v práci:mám teraz rannú a potrebovala som priepustku na zajtra, bolo mi od vedúceho povedané aby som si pre ňu prišla zajtra ráno do kancelárie.Je to takto možné?Ja mám v tom taký problém napríklad že bývam vyše 32 kilometrov od zamestnaniaa lekárovi chodím ešte v opačnom smere od miesta bydliska asi 10 km.može mi niečo taketo spravieť s priepustkou? Ďakujem.
alfabioslovakia
26.03.08,20:18
zamestnanec nepotrebuje mať podpísanú priepustku k lekárovi od zamestnávateľa vopred. Na lekára má zákonný nárok, a zamestnávateľ nemôže rozhodnúť, či je zamestnanec naozaj chorý a či potrebuje lekára. Tlačivo na priepustku si treba zobrať čisté, lekár ho potvrdí a zamestnávateľ ho musí uznať.