otázka
26.03.08,11:08
Ahojte, podala som si odpor proti platob.rozkazu podľa poraďáckeho vzoru. Chcem sa spýtať v akej hodnote mám nalepiť kolkové známky na odpor a či 2x, keďže sa vyhotovuje 2x. Ďakujem.
hiker
27.03.08,04:12
6% z hodnoty predmetu sporu, najmenej 500 Sk. Lepi sa na jedno vyhotovenie odporu. Pokial si clovek nie je isty tym, kolko ma zaplatit, tak sa to poda bez kolkov a sud posle vyzvu s presnou sumou, ktoru je treba zaplatit.

Aj tu je mozne poziadat o oslobodenie od sudnych poplatkov.
otázka
27.03.08,04:34
Ďakujem pekne za info. Včera ma tlačil čas, tak som bola nútená zavolať na podateľňu kde mi povedali, že to mám poslať bez kolkov.
otázka
28.05.08,10:33
Ahojte,
ohľadom tejto témy by som sa chcela ešte spýtať ako postupovať a aký dokument vyhotoviť v prípade, ak na základe odporu bolo konanie zastavené (ukončené), lebo mi súd na základe dôkazov dal za pravdu a ja chcem vrátiť čiastku (768,- Sk), ktorú som musela zaplatiť, aby bol odpor akceptovaný. Mám túto čiastku požadovať od súdu alebo od poisťovne (navrhovateľ), ktorá má zrejme všade bordel, keď ani nevedia kto im čo platí, kedy a koľko. Skrátka pre ich bordel som musela zacálovať. :confused:
Stina
28.05.08,10:47
Ak bolo súdne konanie ukončené, súd v svojom rozhodnutí uloží povinnosť uhradiť súdne trovy strane, ktorá súd prehrala.
otázka
28.05.08,10:59
No neverím, že Kooperatíva mi tie peniaze sama od seba preplatí...
Stina
28.05.08,11:14
Tak požiadaj Kooperatívu v zmysle rozhodnutia súdu o zaplatenie čiastky 768,-- Sk
iriska
28.05.08,15:40
ak už je rozhodnuté o zastavení a pred vyhotovením tohoto rozhodnutia si nepožiadala o zaviazanie niekoho na zaplatenie tohoto súdneho poplatku, tak mám pocit, že už ti to súd žiadnym rozhodnutím neprizná.
riccado
28.05.08,18:47
§ 151 Osp:

(1) O povinnosti nahradiť trovy konania rozhoduje súd na návrh spravidla v rozhodnutí, ktorým sa konanie končí. Účastník, ktorému sa prisudzuje náhrada trov konania, je povinný trovy konania vyčísliť najneskôr do troch pracovných dní od vyhlásenia tohto rozhodnutia.
(2) Ak účastník v lehote podľa odseku 1 trovy nevyčísli, súd mu prizná náhradu trov konania vyplývajúcich zo spisu ku dňu vyhlásenia rozhodnutia s výnimkou trov právneho zastúpenia; ak takému účastníkovi okrem trov právneho zastúpenia iné trovy zo spisu nevyplývajú, súd mu náhradu trov konania neprizná a v takom prípade súd nie je viazaný rozhodnutím o prisúdení náhrady trov konania tomuto účastníkovi v rozhodnutí, ktorým sa konanie končí.