EMILY04
26.03.08,11:26
Ahojte poradaci.
Viem, že teraz asi neexistuje uctovnik ci danovnik ktorý by nemal vela práce. No aj napriek tomu verim, ze na moju otazku niekto odpovie, v ramci relaxu:).
Chcem sa spýtať čo má urobiť FO podnikatel neplatca DPH so zasobami, ak od 1.4. ma povinnosť byť platcom DPH. Stačí ak si k 31.3. urobí inventú zásob tovaru a tie postupne bude zdanovať pri predaji v tržbách? Je potrebné tieto zásoby ešte nejako inak zúčtovať?

Za všetky odpovede vďaka.
veronikasad
26.03.08,10:36
Ahojte poradaci.
Viem, že teraz asi neexistuje uctovnik ci danovnik ktorý by nemal vela práce. No aj napriek tomu verim, ze na moju otazku niekto odpovie, v ramci relaxu:).
Chcem sa spýtať čo má urobiť FO podnikatel neplatca DPH so zasobami, ak od 1.4. ma povinnosť byť platcom DPH. Stačí ak si k 31.3. urobí inventú zásob tovaru a tie postupne bude zdanovať pri predaji v tržbách? Je potrebné tieto zásoby ešte nejako inak zúčtovať?

Za všetky odpovede vďaka.
K 31.3.08 urobí fyzickú invenúru zásob. V inventúre by mal byť odkaz na doklad, ktorým bol nákup zúčtovaný /dátum, dodávateľ/.
V prvom daňovom priznaní si uplatní odpočítanie dane z inventúry-pokial dodávatelia zásob boli platitelia DPH. Od 1.4.08 bude predaj faktúrovať s DPH.
/V konečnom dôsledku odvedie 19 % zo svojho rabatu/.

-------
Veronika
EMILY04
26.03.08,11:41
Dakujem ti Veronika, takto som mu radila aj ja. Som rada, ze si mi to potvrdila.
Prajem pekny den.
pes
26.03.08,14:57
Ahojte poradaci.
Viem, že teraz asi neexistuje uctovnik ci danovnik ktorý by nemal vela práce. No aj napriek tomu verim, ze na moju otazku niekto odpovie, v ramci relaxu:).
Chcem sa spýtať čo má urobiť FO podnikatel neplatca DPH so zasobami, ak od 1.4. ma povinnosť byť platcom DPH. Stačí ak si k 31.3. urobí inventú zásob tovaru a tie postupne bude zdanovať pri predaji v tržbách? Je potrebné tieto zásoby ešte nejako inak zúčtovať?

Za všetky odpovede vďaka.
Nezabudni ešte zo zásob odpočítať tovar od neplatcov DPH a tovar z 0%DPH-obaly,potom vypočítaj DPH ,ktorú si uplatníš pri odpočítaní dane pri registrácii-riadok č.32DP