plasmuska
26.03.08,11:34
Ahojte,

dneska som sa pytala na danovom urade na zahrnutie stravneho do danovych vydavkov na zaklade uctenky z restauracie a bolo mi povedane, ze k tomuto nie je jeste ziaden oficialny vyklad, takze nevedia ako maju pri kontrole postupovat. A ze pokud nemam uctenku priamo na 89 SK za jedno jedlo mohla by som mat problem aj ked sumu z uctenky nad 89 korun vykazem ako osobnu spotrebu.

Rezultat toho bol, ze si mam oficialne poziadat o vyjadrenie DU a oni mi do 30 dni odpovedia a tato odpoved bude rozhodujuca. Takze pokud neuznaji navrhovany postup mam si podat dodatocne danove priznanie.

Mate nekdo k dispozici pisomne vyjadrenie DU k tejto problematike?

Diky
Paula
26.03.08,10:39
Ahojte,

dneska som sa pytala na danovom urade na zahrnutie stravneho do danovych vydavkov na zaklade uctenky z restauracie a bolo mi povedane, ze k tomuto nie je jeste ziaden oficialny vyklad, takze nevedia ako maju pri kontrole postupovat. A ze pokud nemam uctenku priamo na 89 SK za jedno jedlo mohla by som mat problem aj ked sumu z uctenky nad 89 korun vykazem ako osobnu spotrebu.

Rezultat toho bol, ze si mam oficialne poziadat o vyjadrenie DU a oni mi do 30 dni odpovedia a tato odpoved bude rozhodujuca. Takze pokud neuznaji navrhovany postup mam si podat dodatocne danove priznanie.

Mate nekdo k dispozici pisomne vyjadrenie DU k tejto problematike?

Diky



zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/):


Výdavky vynaložené na stravovanie v súlade s § 19 ods. 2 písm. p) zákona o dani z príjmov je daňovník povinný preukázať (preukazuje stravné napr. nákupom obedových lístkov, príp. aj preukázateľným dokladom z reštauračného zariadenia), to znamená, že nejde o uplatnenie paušálnych náhrad

.................................................. ........
Na Vašom DÚ asi nečítajú vlastnú stránku.