Cibulkova
26.03.08,12:39
Prosím o radu ako sa podáva Daňové priznanie za občianske združenie, ktoré má príjem iba z reklamy.
minulý rok bola hranica do 300.000 tis sa nezd. ako je to tento rok ak je príjem iba z reklamy a musí sa zdaniť celý príjem alebo sa môžu odpočítať náklady.
hanelie
26.03.08,15:05
zdroj: porada.sk

V sústave jednoduchého účtovníctva môže účtovať

a) podnikateľ, ktorému to umožňuje osobitný predpis, 16)
b) fyzická osoba [§ 1 ods. 1 písm. a) bod 3],
c) občianske združenie, ich organizačné zložky, ktoré majú právnu subjektivitu, organizačné zložky Matice slovenskej, ktoré majú právnu subjektivitu, združenia právnických osôb, pozemkové spoločenstvá, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, neinvestičné fondy a neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby; ak nepodnikajú a ak ich príjmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 3 000 000 Sk,


minulý rok bola hranica do 300.000 tis sa nezd.zrušené ako je to tento rok ak je príjem iba z reklamy a musí sa zdaniť celý príjem alebo sa môžu odpočítať náklady môžu.

DP PO
JDM
27.03.08,08:17
Keď Občianske združenie, ktoré má príjmy len od členov - členské a bez výdavkov, podáva DP právnické osoby a aké podáva prílohy? Ďakujem.
KvetkaK
27.03.08,08:36
Keď Občianske združenie, ktoré má príjmy len od členov - členské a bez výdavkov, podáva DP právnické osoby a aké podáva prílohy? Ďakujem.
Ak ste mali príjmy len z členského, tak vy nemusíte vôbec podávať daňové priznanie. Ale ak ho chcete podať, tak od toho v akom účtovníctve účtujete sa dávajú potom prílohy. Na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nájdete vzory aj pre podvojné a aj pre jednoduché účtovníctvo.
JDM
27.03.08,08:44
Na drsr.som to našla, ale chcem sa uistiť, či podávam DP PO a prílohy Výkaz o MaZ a Výkaz o PaV, ak účtujem v JÚ, a či sú výkazy totožné so štandartnými výkazami JÚ alebo sa líšia, lebo som iné nenašla. Ďakujem.
KvetkaK
27.03.08,08:52
Na drsr.som to našla, ale chcem sa uistiť, či podávam DP PO a prílohy Výkaz o MaZ a Výkaz o PaV, ak účtujem v JÚ, a či sú výkazy totožné so štandartnými výkazami JÚ alebo sa líšia, lebo som iné nenašla. Ďakujem.
Výkazy nie sú totožné. Na tej stranke to nájdeš medzi vzormi tlačív.
JDM
27.03.08,16:45
A poradili by ste mi, keď podám za to Obč. združenie DP PO, prílohy ako v JÚ, poznámky nepodávam? Myslím, že nie. Ďakujem.
KvetkaK
27.03.08,16:51
A poradili by ste mi, keď podám za to Obč. združenie DP PO, prílohy ako v JÚ, poznámky nepodávam? Myslím, že nie. Ďakujem.
Ak vediete jednoduché účtovníctvo, tak poznámka sa nedávajú.
Timka1
28.03.08,16:19
Dobrý večer všetkým. Dnes som napísala Oznámenie na dú ohľadom nepodávania DP pre obč. združenie, pretože nemalo žiadne zdaniteľné príjmy s odvolávkou na §41 ods. 1 Zákona o dani z príjmov Známa bola odniesť a jej vrátili, že musí podať, hoci uvedie všetky nuly, ale musí.

Nedopátrala som sa k tomu nikde, aby sa muselo ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane. Alebo som niečo nepostrehla? Skúste ma usmerniť, ďakujem všetkým.
Timka1
28.03.08,18:49
Len posúvam, kuk do príspevku č. 9, ďakujem.
Frantisek2006
28.03.08,18:56
Priznenie treba podať.
Timka1
28.03.08,19:31
Priznenie treba podať.

František, kde je vyslovene uvedené, že musím podať aj keď neboli zdaniteľné príjmy. Ja som sa oprela o § 41 ods. 1, napíš mi aj ty odvolávku v ktorom § to je, že musím. Ďakujem.
Timka1
29.03.08,15:25
Prosím Vás, kuknite sa na príspevok č. 9 a skúste ma z toho vymotať, ďakujem.
.lena.
29.03.08,22:53
Prosím Vás, kuknite sa na príspevok č. 9 a skúste ma z toho vymotať, ďakujem. Tiež ma zaujíma, keď boli len príjmy z nepodnikateľskej činnnosti, ale nie len z členského tak treba podať dp s nulovými sumami?
naduska
14.03.10,12:03
DObry den,

chcela by som sa spytat....
Obcianske zdruzenie vedie jednoduche uctovnictvo...Pocas minuleho roka mali jeden jediny prijem vo vyske 21 245 Eur, ktory ale je v sulade s cinnostou uvedenou v stanovach a teda podla mojich informacii by mal byt oslobodeny od dane...Navyse mali 18 Eur clenske prispevky na vedenie uctu, a potom mali vydavky asi v hodnote 20 Eur, ktore ale zaplatila konatelka z vlastnych penazi...
CHcem sa spytat, clenske prispevky podliehaju dane? A vydavky, ktore isli z vlastnych penazi sa daju zauctovat ako dar a tym padom by boli tiez odlobodene od dane?? Lebo pokladnicu si vobec neotvorili, maju iba bankovy ucet, na ktory im doslo spominanych 21 245 Eur a 18 Eur ako clenske prispevky...
A este by som sa chcela spytat, ze knihu zavazkov otvarame v pripade ak uz maju zazmluvnene peniaze z minuleho roka,ale vyplacat ich budu az tento rok?

Dakujem
ego.mc
14.03.10,13:40
OZ nemusí podať DP, ak má príjmy, ktoré nie sú predmetom dane alebo príjmy oslobodené od dane.
Ak majú členské príspevky v stanovách, potom je to príjem oslobodený od dane.
Výdavky súvisiace s hlavnou činnosťou nie sú VOZD.
Ak sa zazmluvnené peniaze týkajú nejakých služieb, ktoré máte vykonať, tak sa záväzkami stanú až vo chvíli, keď ich dostanete skôr, než službu vykonáte.
Ak ide o dar alebo sponzorstvo, tak sa o záväzok nejedná.
naduska
15.03.10,13:09
Dakujem za odpoved...
V stanovach maju uvedene, ze hospodaria okrem ineho z prispevkov a darov FO a PO. Do tohto tiez spadaju clenske prispevky?? Alebo musia byt v stanovach presne ukotvene, ze sa jedna o clenske prispevky a potom su oslobodene od dane?
Dakujem
Janette
15.03.10,16:23
Ahojte, správne tomu rozumiem, že Občianske združenie ktoré je na Základnej škole a má príjmy len z 2% dane, nemusí podávať daňové priznanie, len si viesť účtovníctvo? Kde sa to presne dočítam? aké sú povinnosti a podobne? Ďakujem.
ego.mc
15.03.10,17:24
Dakujem za odpoved...
V stanovach maju uvedene, ze hospodaria okrem ineho z prispevkov a darov FO a PO. Do tohto tiez spadaju clenske prispevky?? Alebo musia byt v stanovach presne ukotvene, ze sa jedna o clenske prispevky a potom su oslobodene od dane?
Dakujem
Musí byť uvedené, že sa jedná o členské príspevky.
Ak FO a PO nie sú členmi združenia, nejedná sa o členské príspevky, ale ide skôr o dary.
Tie nie sú predmetom dane.
Janette
17.03.10,11:05
Ešte raz Vás prosím..poradíte?
Ahojte, správne tomu rozumiem, že Občianske združenie ktoré je na Základnej škole a má príjmy len z 2% dane, nemusí podávať daňové priznanie, len si viesť účtovníctvo? Kde sa to presne dočítam? aké sú povinnosti a podobne? Ďakujem.
Timka1
17.03.10,11:10
Ešte raz Vás prosím..poradíte?
Ahojte, správne tomu rozumiem, že Občianske združenie ktoré je na Základnej škole a má príjmy len z 2% dane, nemusí podávať daňové priznanie, len si viesť účtovníctvo? Kde sa to presne dočítam? aké sú povinnosti a podobne? Ďakujem.

v tomto prípade nemusíte podávať DP, ale je treba napísať na DÚ oznámenie prečo ste ho nepodávali

zo ZoDP
§ 41
Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie

(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.
Janette
17.03.10,11:43
Veľmi pekne ďakujem.
jjustka
06.03.12,22:01
Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradit, ak ma obcianske zdruzenie v stanovach, ze na realizaciu predmetu cinnosti zdruzenia ziskava zdruzenie financne prostriedky najma: z clenskych prispevkov a z vynosov z podujati organizovanych zdruzenim, ci:
1. sa tieto vsetky prostriedky povazuju za oslobodene od dane, ak su v akejkolvek vyske?
2. ak ano, ci sa podava DP s nulovymi prijmami a vykazuju sa vydaje, alebo aj tie su nulove, ak suvisia s danymi "nulovymi"prijmami?
Dakujem
megyzah
07.03.12,19:46
Dobrý večer, OZ do 31.12.2010 účtovala v JÚ, podávala daňové priznanie PO, výkaz o príjmoch a výdavkoch , o majetku a záväzkoch pre NO, v roku 2011 však OZ malo aj príjmy podliehajúce dani z príjmov PO, požiadalo aj o registráciu na DÚ pre daň z príjmu PO. Znamená to teda, že od roku 2011 účtuje v podvojnom účtovníctve? Ako treba nahodiť potom počiatočné stavy z roku 2010? A výkazy k DP PO budeme podávať ako súvahu a výkaz ziskov a strát? Ďakujem za odpoveď
jjustka
08.03.12,13:19
Ahojte, vedeli by ste mi niekto poradit, ak ma obcianske zdruzenie v stanovach, ze na realizaciu predmetu cinnosti zdruzenia ziskava zdruzenie financne prostriedky najma: z clenskych prispevkov a z vynosov z podujati organizovanych zdruzenim, ci:
1. sa tieto vsetky prostriedky povazuju za oslobodene od dane, ak su v akejkolvek vyske?
2. ak ano, ci sa podava DP s nulovymi prijmami a vykazuju sa vydaje, alebo aj tie su nulove, ak suvisia s danymi "nulovymi"prijmami?
Dakujem

Nikto nevie poradit?
pista011
01.04.12,21:30
Dobrý deň,
Sme o.z. minulý rok sme mali iba jeden príjem a to taký že sme od jednej spoločnosti dostali fakturou 100€ za propragáciu spoločnosti.
Chcem sa Vás teda opýtať sme povinny podať daňové priznanie ? a ak áno môžme ho podať aj ked nemáme DiČ ?budeme platiť ešte najakú daň ?nestačí iba nejaké čestne prehlasenie že nemame ziaden zdaniteľný prijem ? môžeme ešte teraz žiadať odklad daňoveho priznania ?
ďakujem za Váš čas ak si ho pre nás nájdete :-)
juliam
08.06.12,07:49
poradí mi niekto? sme OZ fungujúce pri ZŠ (niečo ako bývalé ZRPŠ). okrem príjmov za členské, 2% dane a úrokov na účte (pri týchto príjmoch by sme nemuseli podávať DP) máme aj príjmy vyzbierané od rodičov na zaplatenie učiteľky AJ a príjmy za školský zber šrotu a papiera. môžem považovať tieto príjmy za oslobodené od dane, či nie? ďakujem
juliam
09.06.12,09:36
prosím, vie mi niekto odpovedať na príspevok vyššie?
Majka
13.06.12,10:51
poradí mi niekto? sme OZ fungujúce pri ZŠ (niečo ako bývalé ZRPŠ). okrem príjmov za členské, 2% dane a úrokov na účte (pri týchto príjmoch by sme nemuseli podávať DP) máme aj príjmy vyzbierané od rodičov na zaplatenie učiteľky AJ a príjmy za školský zber šrotu a papiera. môžem považovať tieto príjmy za oslobodené od dane, či nie? ďakujem

toto by som aj ja potrebovala vysvetlit, prijem za zber srotu,papiera, na zaklade preberac.protokolu kg. nam vycislia sumu a poslu na ucet OZ.