eoneon
27.03.05,21:25
Dobry den,

ako pausalnik som skoncil zivnost k 31.12.2003, pricom mi zostali 2 neuhradene faktury zo zahranicia. Kedze som platil pasualnu dan, danovu povinnost za rok 2003 som mal tym vysporiadanu. Co vsak s uhradou faktury, ktora prisla v januari 2004 po zruseni zivnosti? V roku 2004 som si v auguste znovu zalozil zivnost, a teraz z nej podavam DP. Treba tam zaratat aj ten prijem z januara z minulej zivnosti?

Vdaka
alexxandra
28.03.05,10:16
tazko povedat :-) A nesuvisi to s tym, ze si si zalozil dalsiu zivnost. To su dve veci, ktore spolu nesuvisia. Ked podnikatel ukoncuje zivnost, musi zdanit aj nevyplatene faktury. Na to je paragraf. Takze si mal v roku 2003 zdanit aj tie dve neuhradene faktury. Kedze si mal v roku 2003 pausalnu dan, ktora sa plati vopred, tak si to neviem dost dobre technicky predstavit, ako by si dokazal, ze tam boli v tej odhadovanej a predpokladam ze minimalnej dani zahrnute aj tie dve neuhradene pohladavky. Ak by si nadalej pokracoval v zivnosti, tak by si ich riadne zdanil v roku 2004. Ja si myslim, ze lepsie urobis, ak ich zdanis. Ak to nieje prilis vysoka suma, tak ich radsej zdan. Ak je to vela penazi, radsej chod za danovym poradcom.
eoneon
28.03.05,17:11
Problem je v tom, ze ta zivnost bola v roku 2003 nova, cize sa platila pausalna dan 3000 Sk z minimalnej sumy 150 000. Tym padom boli vsetky prijmy za rok 2003 vysporiadane (zivnost bola zrusena k 31.12.2003). Cize pri ruseni nebolo co vysporiadavat. OTazka znie, ci sa to bude teraz pridavat do tejto novej zivnosti, kedze je to prijem v roku 2004, avsak z tej predchadzajucej zrusenej. Ako zaplatit je posledna moznost, ktorej sa chcem vyhnut, ved naco platit nieco, co netreba, je toho dost aj tak :( vopred vdaka za nazory a odpovede