asanny
26.03.08,13:36
Dobrý deň, riešim problém: Ako postupovať, keď si SZČO nechá urobiť ročné zúčtovanie preddavkov zo ZČ u zamestnávateľa. Čo s tým, ako postupovať pri podávaní DP zo živnosti /ja som urobila DP iba zo živnosti - s uplatnením pauš. výdavkov, bez ďalších odpočtov, keďže si všetko uplatnila u zamestnávateľa a priložila potvrdenie o vykonaní RZ zo ZČ/
Ďakujem.
katkaj
26.03.08,12:43
Dobrý deň, riešim problém: Ako postupovať, keď si SZČO nechá urobiť ročné zúčtovanie preddavkov zo ZČ u zamestnávateľa. Čo s tým, ako postupovať pri podávaní DP zo živnosti /ja som urobila DP iba zo živnosti - s uplatnením pauš. výdavkov, bez ďalších odpočtov, keďže si všetko uplatnila u zamestnávateľa a priložila potvrdenie o vykonaní RZ zo ZČ/
Ďakujem.

vysporiadanie dane sa robí len jedno. Čiže pokiaľ mal príjem aj zo živnosti tak nemal žiadať o vykonanie RZD. Treba si vypýtať od zamestnávateľa RZD s druhou stranou kde bude ako sa vysporiadala daň v rámci RZD a treba to zahrnúť celé do DP
asanny
26.03.08,14:10
Ja viem, že si nemal žiadať, ale on to "nevedel", ku mne sa to dostalo iba minulý týždeň. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.