marienka3
26.03.08,12:45
ahojte, mám otázku, ak jedna osoba bola u nás 8 mesiacov na dohodu a 3 mesiace ako zamestnanec, v ročnom zúčtovaní, o ktoré ma požiadala, jej nezdaniteľnú časť na daňovníka zarátam len za tri mesiace, alebo za celý rok?Vyhlásenie podpísala 1.10.2007 pri uzatvorení pracovnej zmluvy. ak by si tá osoba podala daňové priznanie, mohla by si odrátať celý rok? Čo je pre tú osobu výhodnejšie? Dík za odpovede
katkaj
26.03.08,11:46
ahojte, mám otázku, ak jedna osoba bola u nás 8 mesiacov na dohodu a 3 mesiace ako zamestnanec, v ročnom zúčtovaní, o ktoré ma požiadala, jej nezdaniteľnú časť na daňovníka zarátam len za tri mesiace, alebo za celý rok?Vyhlásenie podpísala 1.10.2007 pri uzatvorení pracovnej zmluvy. ak by si tá osoba podala daňové priznanie, mohla by si odrátať celý rok? Čo je pre tú osobu výhodnejšie? Dík za odpovede

nárok má na celý odpočet 95 616 bez ohľadu na to či robí DP alebo žiada o RZD
marienka3
26.03.08,12:05
dík za odpoveď, vidím, že je aj súhlas. pri zárobku za rok 107 tis. ked zarátam celú sumu vychádza preplatok na dani 16 tis. Je to v poriadku?
katkaj
26.03.08,12:07
dík za odpoveď, vidím, že je aj súhlas. pri zárobku za rok 107 tis. ked zarátam celú sumu vychádza preplatok na dani 16 tis. Je to v poriadku?

Je to reálne
Zuzka2510
26.03.08,12:17
ahojte. Ja sa chcem spýtať tiež robím roč.zúčt. a zistila som že zamestnanec nemal za min. rok podpísané vyhlásenie a neuplatňoval si ani nezdan. čiastku teraz mu vznikol veľký preplatok. Za predloženie a podpísanie vyhlásenia na zdan. príjmov zodpovedá zamestnanec alebo zamestnávateľ?
katkaj
26.03.08,12:19
ahojte. Ja sa chcem spýtať tiež robím roč.zúčt. a zistila som že zamestnanec nemal za min. rok podpísané vyhlásenie a neuplatňoval si ani nezdan. čiastku teraz mu vznikol veľký preplatok. Za predloženie a podpísanie vyhlásenia na zdan. príjmov zodpovedá zamestnanec alebo zamestnávateľ?


zamestnanec ;) Ale veď veľký preplatok je snáď dobrá správa, nie ?
marienka3
26.03.08,12:19
aspoň poteším tú osobu, škoda, že to nie som ja
jozka56
26.03.08,12:30
Tiez sa mi vyskytla situacia u zamestnanca preplatok dane, ktory mu zamestnavatel vyplatil za 2/2008 a ziada o vratenie DU. Tento zamestnanec je aj SZCO do 31.12.2007, kde mu vychadza danova strata. Pri tejto situacii nemusi vyplnat v tlacive B prijem zo zavislej cinnosti. Poradte prosim, uvazujem spravne.
katkaj
26.03.08,12:36
Tiez sa mi vyskytla situacia u zamestnanca preplatok dane, ktory mu zamestnavatel vyplatil za 2/2008 a ziada o vratenie DU. Tento zamestnanec je aj SZCO do 31.12.2007, kde mu vychadza danova strata. Pri tejto situacii nemusi vyplnat v tlacive B prijem zo zavislej cinnosti.

ale pokiaľ je szčo a mal aj príjmy ako szčo tak si robí DP sám zo všetkých príjmov. Podá DP typ B a zohľadní tam aj príjem zo živnosti aj zo závislej činnosti
jozka56
26.03.08,12:43
Dakujem.