Jana1303
26.03.08,13:23
Zamestnávateľ je povinný podľa §-u 130 Zák.práce pri vyúčtovaní mzdy vydať zamestnancovi tzv. výplatnú pásku, pričom výplatu posiela zamestnancom na účet v rozpore s ods. 5, to znamená, že prevod peňazí poukazuje až v deň výplaty (do iného peňažného ústavu to príde neskôr), a výplatnú pásku odovzdáva až do 15 dní po termíne.
Chcem sa poradiť, vážený kolegovia a kolegyne aké máte skúsenosti
s uvedenou problematikou a ako najlepšie odstrániť tieto nedostatky, lebo pri sťažovaní sa zamestnancov majiteľovi firmy mzdová účtovníčka sa cíti byť veľmi urazená a na pracovisku tým vznikajú rozpory.
Chobot
26.03.08,13:35
Zamestnávateľ je povinný podľa §-u 130 Zák.práce pri vyúčtovaní mzdy vydať zamestnancovi tzv. výplatnú pásku, pričom výplatu posiela zamestnancom na účet v rozpore s ods. 5, to znamená, že prevod peňazí poukazuje až v deň výplaty (do iného peňažného ústavu to príde neskôr), a výplatnú pásku odovzdáva až do 15 dní po termíne.
Chcem sa poradiť, vážený kolegovia a kolegyne aké máte skúsenosti
s uvedenou problematikou a ako najlepšie odstrániť tieto nedostatky, lebo pri sťažovaní sa zamestnancov majiteľovi firmy mzdová účtovníčka sa cíti byť veľmi urazená a na pracovisku tým vznikajú rozpory.

AK a budete veľmi sťažovať, tak sa môže stať, že zamestnávateľ zavedie to, že budete dostávať peniaze na účet v deň, kedy dostanete výplatnú pásku. Alebo ešte lepšie - bude to 3 dni pred koncom mesiaca.

Nevravím, že je to ideálny stav, ale keď nestíha povytláčať pásky (alebo neviem, aké sú dôvody na také zdržanie), tak to hádam treba strpieť. Horšie by bolo, keby to bolo naopak - najprv dostanete pásku a 15 dní potom peniaze.

U nás tiež dostaneme peniaze na účet začiatkom mesiaca a páska príde nejakých 3-5 dní potom z dôvodu, že pásky sa centrálne tlačia a distribujú na jednotlivé pracoviská a to nejaký čas trvá.
leníča
26.03.08,13:47
Záleží od toho, či máte stanovený výplatný termín alebo nie. Inak Vám naozaj výplatu môže vyplatiť až koncom mesiaca. Ja tiež nestačím vytlačiť pásky v deň výplaty a dávam ich neskôr.
Jana1303
26.03.08,15:55
Ja sa nesťažujem, je to prípad jednej mojej známej, výplatný termín majú pevne stanovený = 15-teho v mesiaci, výplata je pripísaná na jej účet 18-19-teho v mesiaci, výplatnú pásku obdrží až na koniec mesiaca. Ako si ona potom skontroluje, či jej skutočná mzda je výsledok jej práce za minulý mesiac.
Chobot
27.03.08,07:30
Ja sa nesťažujem, je to prípad jednej mojej známej, výplatný termín majú pevne stanovený = 15-teho v mesiaci, výplata je pripísaná na jej účet 18-19-teho v mesiaci, výplatnú pásku obdrží až na koniec mesiaca. Ako si ona potom skontroluje, či jej skutočná mzda je výsledok jej práce za minulý mesiac.

Veď predsa po obdržaní výplatnej pásky. Tých pár dní na vyúčtovaní už nič nezmení. Pokiaľ by zistila chybu, tak jej to opravia v nasledujúcom mesiaci.
Martina12345
27.03.08,12:52
Záleži aký dátum - termín výplaty má v pracovnej zmluve. Ak má napr. 15, tak 15 má mať na účte peniaze. My máme v pracovných zmluvách od 15 dňa do konca kalendárneho mesiaca ( mali sme kontrolu z inšpektorátu práce a boli sme na toto upozornený). Ináč na účty posielame o 1 deň skorej(14).