lenkaont
26.03.08,13:48
Ahojte. Zaujimal by ma vas nazor na rozne letoviska na severe talianska, co sa vam pacilo a co nie? Co by ste odporucali hlavne pre deti. My sme boli uz v Bibione pineda este bez malej, bolo tam super a klud, minuli rok sme boli v Lido di Jesolo. V Jesole bolo super ale co mi dost vadilo boli tie dost frekventovane cesty a tak som musela neustale doslova striehnut na malu aby nevletela pod auto, pesie zona bola az od osmej vecer a to my bolo s 1,5 rocnim dietatom zbytocne:(, no bola tam pekna upravena promenada na plazi. Boli sme sa pozriet aj v Lignane a to sa nam zda byt trocha v tomto kludnejsie, aspon ma pesiu:D. Preto sme tento rok zvolili toto letovisko. Ktore letovisko sa najviac vam pozdavalo?:eek: Uvitam aj rozne rady a postrehy. Dakujem:rolleyes:
Katka91
03.04.08,06:03
Mne sa páčilo Pesaro, také celkom príjemné a pokojné mestečko, hotel priamo na pláži, ktorá klesala postupne, bola upravená, lehátka, slnečníky... A bolo tam veľa rodín s malými deťmi.
GABRIELA
03.04.08,08:11
Mne sa oveľa viac páči juh Talianska, ale na cestovanie s malým dieťaťom je to ďaleko. Na severe som bola v Martinsicure. Palmová riviera je na súši veľmi pekná, ale pre mňa je to more hrozné. Ekologicky asi čisté, ale Domaša mi prišla čistejšia. Minulý rok som bola v Lignane. Mesto má cca 12 km, a každý si tam asi nájde čo potrebuje-kľud i zábavu, more obchodov i reštaurácii. More trocha krajšie a pre malé deti super. Reštauráciu OXIDE vlastnia Slováci, dá sa tam aj dorozumieť Slovensky,prijatelnejšie ceny, aj keď určite nie lacné.
U mňa asi ostrovy a juh už vždy bude víťaz.
lenkaont
07.04.08,18:06
To vas tak malo cestuje do talianska? Napiste aj váš nazor:) Lenka
leusa
01.05.08,16:56
Dobry. Myslim ze sever Tal. je pre male deti idealny. Je pomerne blízko a tak ta cesta nieje pre teti az tak narocna a tie pieskove plaze su super, deti sa tam dost prehraju:) Boli sme niekolko krat a odporucam. :---
melbak
01.05.08,18:15
lignano aj bibione vyslovene pre deti, tam su vsade, kde sa pozries deti
bola som s vnukom (aj s dedkom)
napis, co chces presnejsie vediet
Twiggy
01.05.08,18:47
My ideme od 28.6. do Lignano. dostala som odporucania ako ideal pre rodiny s detmi, ako tu bolo spomenute, da sa vela najst aj pre tych co hladaju klud aj pre tych ktori maju radi ruch, kaviarnicky a zivot mesta...
My sme sa pre Lignano rozhodli pre viacero dovodov - jednym z nich je vzdialenost - nechceme cestovat s detmi dlho, a chceli sme mat blizko moznost vyletov, kedze niesme len plazove vylihovacie typy (teda ja hej, ale zbytok rodiny nie ...) - je tam vela veci ktore sa opla vidiet - hlavne vraj ZOO, aqualandia, Gulliverlandia. Planujeme aj vylet do Benatok.

V Bibione som bola pred cca 6 rokmi, ked som este bola slobodna, ale s kamoskou ktora mala vtedy maleho syna. Na moj vkus vsetko bolo OK, az na to, ze tyzden mi bohate stacil, vecerne promenady, prechadzky boli stale o tom istom - Lunapark, kaviarne, kupele atd.. Proste stale ta ista trasa a ku koncu pobytu ma to uz nudilo. Inak rodin s detmi tam bolo hodne, tak je to vraj aj v Lignano.

Este ma napadlo - ked sa spatne pozeram na to Bibione, pre maleho, vtedy 3rocneho kamoskinho syna to tiez nebolo prilis pestre, lebo jedine co sa s nim tam okrem preliezok dalo, bol ten lunapark. Mozno teraz to uz je o inom, neviem.
kačenka
02.05.08,04:00
Čo sa týka Bibione, stále je to len o tom istom. Ja som tam chodila od roku 1997, 98,99 každý rok so synom a stále to isté. Tie isté prechádzky večer, hlavná obchodná ulica a lunapark. Potom sme tam boli s rodičmi v r. 2003 a bolo to znovu to isté. Bibione je o takomto "spoločenskom" ruchu. Ale niekomu to vyhovuje. Vlani sme sa zastavili z dlhej cesty na prespatie v Bibione a pre mňa to bola už hotová katastrofa. Strašne veľa ľudí a ten večerný hluk. Aj tie pláže, strašne veľa ľudí - hlava na hlave a to strašné kalné a šponavé more. Treba ísť aspoň trochu južnejšie ale Bibione nie.
macahu
04.05.08,09:36
podla mňa je celkom dobrá oblasť Rimini a okolie, ja som v Bellarii, teda tam pracujem čo je hneď pri mori a chodí tam vela ľudí s malými deťmi, je tam možnosť navštíviť rôzne miesta a atrakcie, ktoré sú blízko - miniatura Italia, San Marino, Mirabilandia - ozaj krásne, zážitok pre deti,delfinárium, výlet na lodi, nástup hned pri mori.....a každé letovisko má svoje za a proti..
macahu
04.05.08,09:39
je pravda, že severnejšie to more nie je také čisté ako na juhu, to hovoria aj taliani