januli
26.03.08,14:08
ahojky

potrebujem poradiť ohľadom dohody o vykonaní práce, ktorú mám už asi 2 roky, popri MD. t.č. mám dohodu do 30.4.2008, no 14.4.2008 mi končí MD a teda aj poberanie rodičovského príspevku. chcem sa spýtať ako je potrebné postupovať, ísť sa nahlásiť na úrad práce, alebo to nie je potrebné popri dohode? a čo sociálka?
od 1.5.2008 by som mala mať prac. zmluvu, no bolo mi povedané, že bude možno taká, že 4 hod. budem robiť účtovníctvo a 4 hod. budem vo výrobe, čo si neviem predstaviť.... prezliekanie a odskakovanie z kanc. a atď.....no a samozrejme neviem si predstaviť ako bude postavená PZ...čo sa týka platu a náplne práce alebo naďalej dohodu na 4 hod. denne účtovníctvo, budem sa musieť hlásiť na úrade práce?

je to všetko zamotané, lebo hlavný šef ma podporuje, no konateľ firmy nie je spokojný, pretože vidím do jeho podvodov. je mi jasné, že mu to nemám ako dokázať a ani sa o to nesnažím. no už mu to vadí, tak neviem asi tam potrebuje dať nejakú hlupaňu, čo bude slepá alebo čo bude s ním spolupracovať.... no aj to sa stáva . prežgieram to statočne už skoro dva roky. tak si myslím, že ponukou takej PZ od konateľa 4 hod. + 4 hod. ma chce odtiaľ hladko odstrániť. poradíte mi aj v tomto smere?
dakujem
eby
28.03.08,18:25
Po skončení rodičovského príspevku, v prípade, že nemáš pracovnú zmluvu, musíš sa ísť hlásiť na úrad práce / dohoda nemá s tým nič spoločné /. Ak budeš od 1. 5. 2008 zamestnaná, zamestnávateľ ťa automaticky prihlási do sociálky, aj do zdravotnej poisťovne. Z úradu práce sa potom musíš odhlásiť. Podľa mojich vedomostí by si mala mať potom aj dve pracovné zmluvy na kratší pracovný čas, lebo budeš vykonávať dve rôzne zamestnania. Pre každé zamestnanie platia iné podmienky, iný plat. Určite by to nemala byť dohoda o vykonaní práce, lebo je to pravidelne opakujúca sa činnosť a ani dohoda o pracovnej činnosti, lebo tá je na max. 10 hod. týždenne.
Veľa šťastia.
januli
28.03.08,20:17
ahojky a díky za info...

uvítala by som ukončenie terajšej dohody k 14.4.2008 miesto 30.4.2008 a hneď nejakú tu PZ.... až je to možné aj v polovici mesiaca...
no nechám sa prekvapiť :):):):):):):):)