kalkulka
26.03.08,14:47
Prosím vás, neviete náhodou ako mám odstrániť problém so súvahou, keď v číselníku účtovných výkazov mám nadefinované účty dlhodobých pohľadávok na r. 42 a vôbec mi KS neberie do súvahy. Účet 391 ako korekciu zoberie v pohode, ale konečný stav vôbec. Už neviem, čo mám s tým robiť. Skúšala som zrušiť indexy, vytvoriť nanovo a taktiež nanovo kopírovať súbory súvahy. Porobila som reindexácie všetkých súborov a vôbec to nepomohlo. Čo mám teda ešte robiť? Neviete mi poradiť?
azla
26.03.08,16:28
Prosím vás, neviete náhodou ako mám odstrániť problém so súvahou, keď v číselníku účtovných výkazov mám nadefinované účty dlhodobých pohľadávok na r. 42 a vôbec mi KS neberie do súvahy. Účet 391 ako korekciu zoberie v pohode, ale konečný stav vôbec. Už neviem, čo mám s tým robiť. Skúšala som zrušiť indexy, vytvoriť nanovo a taktiež nanovo kopírovať súbory súvahy. Porobila som reindexácie všetkých súborov a vôbec to nepomohlo. Čo mám teda ešte robiť? Neviete mi poradiť?
Ak Ti neťahá Tvoj zvolený účet na r. 42, ťahá Ti ho niekde inde, alebo nikde?
Skús si odkontrolovať konkrétny účet, ktorý sleduješ, ako ho máš nadefinovaný.
Napr. chcem, aby mi účet 311 01 ťahalo do riadku 42, tak v číselníku by som si overila následovné
Idem číselníky, účtovné výkazy, súvaha X. Na spodnej lište mám definície, kliknem a pozriem ako mám definovaný konkrétny účet. Nemôžem ho mať iba ako syntetický, ale musím mať konkrétnu analytiku 311 01, aby bolo jasné, že účet 311 01 patrí do r. 42 a napríklad iný krátkodobý
povedzme účet 311 03 patrí do r. 49 tak ho tak tiež nadefinujem.
Ťažko tak bez videnia sa mi radí, ale vyskúšaj, prípadne sa ešte ozvi .
kalkulka
27.03.08,03:49
Všetko mám urobené tak ako má byť a presne ako píšeš. No vôbec mi to nerobí.
azla
27.03.08,05:59
Všetko mám urobené tak ako má byť a presne ako píšeš. No vôbec mi to nerobí.
Také veci vedia riadne zdržať. Skús zavolať Caal centrum, väčšinou vždy si viem takto poriešiť problém.
TatianaM
27.03.08,08:12
A ak si vytlačíš súvahu, tak ti sedia Aktíva a Pasíva?
scorp
27.03.08,13:35
Ucet 391 by nemal byt zadefinovany ako synteticky, cize analytika. Napriklad: 391xxx cr=42, cr2=0,-KS, kde xxx je analytika.
Suvaha sedi na 100 %. Nesmu byt dvojznacne definicie, napr 311 ako syntetika aj analytika.
kalkulka
27.03.08,13:57
Ucet 391 by nemal byt zadefinovany ako synteticky, cize analytika. Napriklad: 391xxx cr=42, cr2=0,-KS, kde xxx je analytika.
Suvaha sedi na 100 %. Nesmu byt dvojznacne definicie, napr 311 ako syntetika aj analytika.
Vôbec to tak nemám. Všade mám analytiku, nikde syntetika 311 a ani 391 nie je. Nie ste pán Ču...... z MI?
azla
27.03.08,14:12
Alica, ako si to nakoniec poriešila ? Ak Ti to nejde, nestojí za to sa s tým zdržiavať. Veď keď to nie je veľa účtov, tak si to môžeš upraviť aj ručne pri zaokruhľovaní súvahy.
(domnievam sa, že si to asi aj tak urobila).
Ale fakt nechápem v čom môže byť chyba.:confused:
kalkulka
27.03.08,16:24
Vôbec som to nevyriešila. Prepíšem si to ručne a pre istotu nasúhlasím účty z hlavnej knihy. Ani Softipáci z BB mi vôbec nepomohli. Jenoducho mi neberie KS na dolhodobých pohľadávkach. 391 zoberie presne, ale 311... nie. Už som toľko okolo toho robila, že som z toho znechutená. Cez FOX mi nejde opraviť súbor Ročných obratov hlavnej knihy. Keď to opravím cez Windovs Commander, tak mi nesedí konzistencia. Toto mi poradili v Softipe. Jednoducho mi to nejde, tak si to tam ručne prepíšem a basta. Ani Softipáci to nechápu.
scorp
28.03.08,10:53
Poprosim akekolvek osobne veci cez mail. Vratim sa k suvahe. Nie je 311, samozrejme analytika definivane na viacerych riadkoch ? Tymto moze vzniknut tiez nejednoznacnost. velmi pekne sa to da odkontrolovat cez definicie riadkov suvahy.