shallowy
26.03.08,15:17
Dorbý deň. Chcela by som poprosiť o radu. Potrebovala som program na posuvanie titulkov a nasla som RadLight....tak som si to stiahla a aj ked som s tym neposuvala titule obcas som si na tom pozrela film......a asi pred 2 dnami mi zacal blbnut zvuk na Windows Media Player.....tak som teda stiahla kodeky, restartovala kompik....ale nic sa nezmenilo.....tak som teda odinstalovala ten RadLight, bo som myslela, ze mozno kvoli nemu (aj ked to bol jediny program v ktorom mi isiel zvuk, pretoze mi nesiel ani v BS Player, Quick Time ani v WMP), ale ani to nepomohlo....a teraz ked som skusala nainstalovat ten RadLight uz nesiel zvuk ani tam......pozerala som uz vsetko...nemam nic stlmene, ani ziadna chyba v ovladacich paneloch.......uz si fakt neviem rady......milionkrat som vsetko preinstalovavala a instalovala odznova, ale nic nepomohlo.......Diki za rady :confused:
shallowy
26.03.08,14:24
a nejde mi ani hudba na Winamp-e pustit.....:confused::confused:
Chobot
26.03.08,14:38
a nejde mi ani hudba na Winamp-e pustit.....:confused::confused:

Pochopil som dobre, že z PC nedostaneš žiadny zvuk, hoci predtým išiel? Neide zvuk zo žiadnej aplikácie?

Treba ísť od začiatku:

- pozri na lište vpravo dole, či nemáš ten malý repoduktor vypnutý
- pozrieť v BIOSe, či nemáš vypnutú zvukovú kartu
- treba mať nainštalované ovládače vo Windows pre zvukový hardware (k PC si určite dostala nejaké to inštalačné CD, ak nie, napíš, akú máš základnú dosku - značku a typ, alebo ak máš samostatnú zvukovú kartu, tak jej typ a značku a niečo nájdeme na webe).

AK vôbec nič nepomôže, zavolaj si niekoho, kto sa vyzná v PC, aby ti pozrel nastavenia.

V najhoršom prípade (čo je ale málo pravdepodobné) môže byť odpálený zvukový výstup, pokiaľ ho máš priamo na základnej doske. Vtedy pomôže kúpiť samostanú zvukovú kartu a jej nainštalovaním sa nainštalujú aj ovládače. Ale to je posledné riešenie, keď bude zrejmé, že na základnej doske zvuk nepôjde.
Stevo5
26.03.08,14:54
Súhlasím s vyšie popísaným postupom, je OK. Len by som ešte doplnil - ty si doinštalovávala kodeky aj keď ti predtým zvuk išiel, to znamaná, že tam už boli nejaké nainštalované predtým. Niektoré máš v PC dvojmo alebo viac krát a to spôsobuje niekedy problémy. Odinštaluj si všetky kodeky ktoré si popridávala do počítača a nainštaluj si len jeden kompletný balík. Bohate ti postačí na bežné prehrávanie videa aj zvuku.

Stiahni napr. tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=kodeky

Vyber si niektorý balík kodekov napr.:
K-Lite codec pack 3.8.5
XP codec pack 1.3.3
ffdshow rev. 1201 - pre začiatočníka doporučujem tento balík
shallowy
26.03.08,15:40
praveze kodeky som nainstalovala az ked mi zvuk nesiel......ale mne to ani odinstalovat nejde, iba nainstalovat.......skusala som to stiahnut z viacerych stranok, ale nic nepomohlo
ano, zvuk nezrazu prestal ist, najskor len v niektorych programoch neskor uz vo vsetkych......ani na stranke ked som pozerala nieco na ceknito.sk nesiel zvuk.....nechapem to.....:confused::confused:
diry
26.03.08,15:47
Prvé čo sa skúša je obnova systému do dátumu keď to ešte išlo
shallowy
26.03.08,15:56
no uz to ide......ten program RadLight mi pomenil cele nastavenie, ale uz je to v poho.....diki moc za pomoc :)