renkulka
26.03.08,16:06
Prosím, čo s pohľadávkami starých rokov /1998,1999/. V JU sú stále neuhradené odber. faktúry z rokov 1998,1999, ktoré už ani nikdy uhradené
nebudú, nakoľko firma skrachovala. /bývalý Doprastav a.s./. Čo môžem s uvedenými pohľadávkami urobiť a v ktorom období? Dakujem.
chiara1
15.01.09,14:15
Ahoj aj ja mám teraz podobný problém. Už si niečo vyhútala.
Ď. Eva
beatam
15.01.09,15:20
Odpis pohľadávky riešia postupy účtovania. Pozri § 14, ods.2 a 3.
ZDP § 19 ods. 2, písmeno h a i.
alicacka
15.01.09,15:31
Ja neviem, ale podľa mňa sa v JÚ môžu odpísať len pri skončení podnikania. Ale ak sa mýlim, prosím opravte ma, mňa by to tieže zaujímalo. My máme taký istý problém a nikto nemá žiadne dobré nápady.
beatam
15.01.09,15:40
Mrkla si sa na tie paragrafy?
Pozri aj tému od Mušky

"zánik pohľadávky v JU"
ikovacikova
16.01.09,06:08
Voľakedy som mala aj ja tento problém. Neviem či to funguje aj dnes, ale brat (daňový poradca) mi vtedy povedal, že ak mám neuhradené pohľadávky a končím podnikanie, musím tieto pohľadávky normálne priznať, ako by boli zaplatené. Bohužiaľ, je to moja smola, že partneri sú podvodníci.
balunka
16.01.09,06:35
Voľakedy som mala aj ja tento problém. Neviem či to funguje aj dnes, ale brat (daňový poradca) mi vtedy povedal, že ak mám neuhradené pohľadávky a končím podnikanie, musím tieto pohľadávky normálne priznať, ako by boli zaplatené. Bohužiaľ, je to moja smola, že partneri sú podvodníci.
Ja som počula ten istý názor,že ich musím priznať ako keby som ich mala zaplatené ,čo sa mi tiež vôbec nepáči,veď ja som na tom ešte škodou!!!